ABDULLAH AVCI ZİRVEYE GÖZÜNÜ DİKTİ

ABDULLAH AVCI ZİRVEYE GÖZÜNÜ DİKTİ

12 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Ligde son 5 maçta 15 puan alarak roket şeklinde yükselen Fırtına; sırayla Gaziantep Futbol Kulübü, Medipol Başakşehir ve sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’yi de yenik ederek liderlik hesaplarına adım atmak istiyor. Süper Lig’de son 5 müsabakasını da kazanarak 15 puan toplayan ve müthiş bir yükseliş yayınlayan Trabzonspor, doruk ile aradaki puan farkını daha da eritmek istiyor.

Sezona tam olarak istediği şeklinde başlayamayan sadece Abdullah Avcı ile iddialı bir konuma gelen bordo mavili Trabzonspor üç maçlık bir rota belirledi. Karadeniz devi sahasında oynayacağı Gaziantep maçından sonrasında Başakşehir ve Fenerbahçe karşılaşmalarını da kayıpsız geçerek doruk yarışında adından daha da dikkatleri üzerine çekecek performans göstermek ve daha iddialı bir noktaya gelmek istiyor.

AVCI TAKIMINDAN EMİN

Üç maç için 9 puan hedefi koyan bordo mavili ekip istediği neticeleri alması niteliğinde kalan haftalar için yeni bir planlama yaparak, doruk rotasını şekillendirecek.

Oyuncularına çoğunlukla şampiyonluk ya da doruk şeklinde kelimeleri kullanmamaya itina yayınlayan Abdullah Avcı, Malatyaspor maçının peşinden meydana getirilen ilk antrenmanda ise, Zor bir yola girdiklerini fakat üstesinden gelecek kapasiteye ve inanca haiz olduklarını belirtirken futbolcularının daha da hırslanmalarını ve motive olmalarını istedi.

Ligde son 5 maçta 15 puan alarak roket şeklinde yükselen Fırtına; sırayla Gaziantep Futbol Kulübü, Medipol Başakşehir ve sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’yi de yenik ederek liderlik hesaplarına adım atmak istiyor.

TRABZONSPOR’UN LİG PERFORMANSI

Bordo Mavili Karadeniz Fırtınası Trabzonspor, Süper Lig kapsamında çıktığı 23 karşılaşma sonucunda 42 puanla 4. sırada bulunuyor. Oynamış olduğu 23 karşılaşmadan 12 galibiyet, 6 beraberlik ve 5 mağlubiyet alan bordo mavili ekip, rakip fileleri 30 kez havalandırma başarısını gösterirken kalesinde gördüğü 24 gole mâni olamadı.

Süper Lig’in Bordo Mavili Karadeniz Fırtınası Trabzonspor, Çıktığı son 16 karşılaşmada yalnızca Süper Lig’in sarı kırmızılı ekibi Galatasaray ile oynadığı karşılaşmada mağlubiyet yüzü gördü ve yalnızca 4 karşılaşmadan beraberlikle ayrılarak harika bir yükseliş grafiği elde etti. 

Ligde son 5 maçta 15 puan alarak roket şeklinde yükselen Fırtına; sırayla Gaziantep Futbol Kulübü, Medipol Başakşehir ve sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’yi de yenik ederek liderlik hesaplarına adım atmak istiyor.