3 Takım Süper Lig’in Zirvesinde

3 Takım Süper Lig’in Zirvesinde

10 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’de şampiyonluk yarısı ligin ikinci yarısında kaldığı yerden heyecan dolu bir şekilde devam ediyor. Lig’in 3 güçlü ismi Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş48 puan ile liderlik için uğraşıyor. Sarı kırmızılı takım liderliği averaj farkı ile elde ediyor. Üç ekip ikinci yarılar itibari ile 1992-93 sezonu 20. haftasından bu yana ilk kez bir haftayı aynı puan ile bitirdi.

En son 2012-2013 sezonunda şampiyon olan Fenerbahçe 2020-2021 sezonunu şampiyon tamamlayarak ezeli rakibi Galatasaray ile yıldız sayılarını eşitlemek istiyor.

48 Puan 3 Takım

Şu ana kadar Fenerbahçe ve Galatasaray 3 kez liderlik koltuğuna otururken Beşiktaş ise ligde 6 kez haftayı lider olarak tamamlamıştı. Devre arası gelen isimlerden aldığı verimde başı çeken Galatasaray ise Süper ligin ikinci yarısında attığı 6 golün 5’ini yeni transferi ile elde etti. Onyekuru ve Mohammed’in harika performansları ile aslanlar 3. Kez lider koltuğunda.

Diğer yandan üç takımın paralel özelliklerin bir diğeri ise atılan gollerin farklı oyuncuların ayağından gelmesi oldu. Beşiktaş’ta golleri 17 farklı isim kaydederken Fenerbahçe’de bu sayı 16, Galatasaray’da ise 15.

3 Takım Arka Arkaya

Ligde Galatasaray +29, Beşiktaş +24 ve Fenerbahçe +20 averaj ile arka arkaya yer alıyor. 48 puanda olan üç takım arasında Galatasaray biraz daha aradan sıyrılan isim oluyor.

Süper Lig boyunca 3 kez liderliğe gelen Galatasaray devre arası transfer döneminde kadrosuna eklediği transferlerin beklenmedik performansları ile iyi bir grafik çiziyor. Galatasaray Süper Lig’in ikinci yarısında Başakşehir ve Fenerbahçe gibi önemli ve zorlu ekipler ile maçlarını atlatırken diğer iki takımı önümüzdeki haftalarda zorlu mücadeleler bekliyor.

Fenerbahçe’de eksikliklerin tamamlanması ve yeni gelen transferlerin takıma monte edilmesi ile oyun anlayışında bir değişiklik görülmesi bekleniyor. Bu değişiklik ile birlikte diğer iki rakibinden fazla puana sahip olarak zirveye çıkmak isteyen sarı lacivertli ekibin taraftarları 6 yıldır şampiyonluk özlemi çekiyor.

En son 2012-2013 sezonunda şampiyon olan Fenerbahçe 2020-2021 sezonunu şampiyon tamamlayarak ezeli rakibi Galatasaray ile yıldız sayılarını eşitlemek istiyor.

Beşiktaş’ta ise mali sıkıntılardan dolayı ocak ayı ara transfer döneminde diğer takımlara kıyasla daha az transfer yapılırken Cenk Tosun’un Beşiktaş’a geri dönmesi siyah beyazlı armaya gönül vermiş taraftarları heyecanlandırıyor.