Fenerbahçe’de İç Transfer Başlıyor

Fenerbahçe’de İç Transfer Başlıyor

5 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Bu sezon gösterdiği performansla birlikte taraftarlarını derin bir üzüntüye iten ve sancılı zamanlar geçiren Fenerbahçe’nin yaşananlara rağmen toparlanabileceğine ve yarışı son ana kadar götürebileceğine dair inancı tam.

Şu sıralar teknik direktörü Vitor Pereira ile tekrar yollarını ayırma noktasına gelen ve gerek Süper Lig’den gerekse başka ülkelerden teknik direktörlerle temasa geçen Sarı Lacivertlilerde, devre arasında kadroya eklenecek isimler kadar kadroda bulunan ve sözleşmesi sona erecek olan oyuncularla ilgili çalışmalar da sürüyor.

Bu bağlamda Fenerbahçe adına sezonun en büyük kazanımlarından birisi olan Ferdi Kadıoğlu ve Altay Bayındır’ın yokluğunda kaleye geçen Berke Özer ile sözleşme uzatma hazırlıkları başlayacak.

Ferdi Göz Dolduruyor

Bu sezon takımın başına ikinci kez getirilen Vitor Pereira’nın tartışılan oyun felsefesinde yıldız gibi parlamayı başaran isimlerden birisi Ferdi Kadıoğlu oldu. 2018/2019 sezonunun başında katıldığı Fenerbahçe kadrosunun alternatiflerinden biri olan ve genel olarak son dakikalarda oyuna girebilen bir oyuncu olarak görülen Ferdi Kadıoğlu, Portekizli teknik direktörün tedrisatından geçtikten sonra bambaşka bir oyuncu haline geldi ve Fenerbahçeli taraftarların kadroda ilk aradığı isimlerden birisi oldu.

Yeteneklerinden kuşku duyulmayan ancak bu yetenekleri ne kadar istikrarlı bir şekilde sahaya yansıtabileceği konusunda soru işaretleri bulunan Ferdi Kadıoğlu, bu sezon her maça farklı kadro süren Vitor Pereira’nın vazgeçilmez oyuncularından birisi oldu ve gösterdiği performansla birlikte Milli Takımlardan teklif almayı başardı.

Kökenleri nedeniyle Hollanda, Kanada ve Türkiye Milli Takımlarında forma giyme şansı olan ve üç ülkeden de teklif almayı başaran Ferdi’nin yakın zamanda kararını verdiği ve tercihini Türkiye’den yana kullanacağı iddia edilirken, bu durumun Fenerbahçe yönetiminin de hoşuna gittiği ve zaten başlayacak olan sözleşme sürecinde göz önünde bulundurulacağı ifade ediliyor.

Yetenekli oyuncusundan bir süre daha faydalanmak isteyen Fenerbahçe yönetiminin, Türk statüsünde devam etmesiyle birlikte Ferdi Kadıoğlu’na yapacağı sözleşme teklifinin 5 seneyi kapsayacağı konuşuluyor.

Berke Futbolu Fenerbahçe’de Bırakmak İstiyor

Fenerbahçe’nin tıpkı Ferdi Kadıoğlu gibi 2018/2019 sezonunda kadrosuna kattığı genç isimlerden birisi olan Berke Özer, Altay Bayındır’ın takıma dahil olmasıyla birlikte yedek kulübesinde görev beklemeye başlamıştı.

Altay’ın ciddi bir sakatlık yaşamasıyla birlikte Fenerbahçe kalesine geçen ve özellikle 13’üncü haftada oynanan Galatasaray derbisinde gösterdiği performans ve özveri sayesinde Fenerbahçe taraftarının sevgisini kazanan Berke Özer de Fenerbahçe yönetiminin sözleşme uzatmak istediği isimlerden birisi. Türk futbolunun futbolcu fabrikası kulübü Altınordu’da gösterdiği başarılı performans sayesinde Fenerbahçe’ye transfer olan Berke Özer’in de tutkunu olduğu kulübünde mutlu olduğu ve sözleşme teklifini beklediği ifade ediliyor.

Fenerbahçe’nin efsane isimlerinden Volkan Demirel gibi futbolu Sarı Lacivertli kulüpte bırakmak isteyen Berke Özer, bir dönem Belçika temsilcisi KVC Westerloo’ya kiralanmış ve burada forma giyerek tecrübe kazanması sağlanmıştı. Berke bu sezon toplam 7 maçta Fenerbahçe kalesini korudu.