Fenerbahçe’de Forma Geleneğine Yenilik

Fenerbahçe’de Forma Geleneğine Yenilik

25 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Artık maç sonrasında oyuncuların giydiği formalar açık arttırma ile satışa sunulacak. Bu karar ile birlikte eskiden beri süren bir gelenek tarihe karışacak. Futbolcular bu zamana kadar formalarını ya rakip takım oyuncuları ile değiştiriyordu ya da eve götürüyordu. Artık bu eylemler yapılamayacak.

Açık artırma satışı Fenerbahçe’nin web sitesi olan Fenerium’da açık artırma bölümünden gerçekleştirilecek. Mesut Özil’in Ankaragücü maçında giydiği forması 5 bin 600 TL’ye bu siteden alıcı bulmuştu.

Fenerbahçe’nin bu uygulamasının diğer takımlara da örnek olması bekleniyor. Bu durum ve yeni gelenek sonrasında aslında takımlar kendi içlerinde yepyeni bir gelir kaynağı elde edebilecekler. Taraftarların ve oyuncuların formasını çok seven hatta bunun koleksiyonlarını yapanlar sayesinde kulüpler kısa vadede ciddi bir gelir kaynağı elde edecekler.

Bu kararın tüm takımlar için örnek olması beklenirken aynı zamanda da Mesut Özil’in formasına gelen güzel tepkiler ışığında Fenerbahçe’de güzel gelişmeler olacağı düşünülüyor. Bu sene şampiyonluğu hedefleyen Fenerbahçe maç sonrası satılan formalar ile beraber kendi kendine bir gelir kaynağı yaratıp küçük meblağlarda olsa kendisine bir gelir kaynağı oluşturmayı hedefliyor.

Fenerbahçe’den Çifte Atak

Sarı lacivertliler transfer süreçlerine Vitor Pereira’nın önderliğinde devam ediyor. Lazio’nun teknik direktörü 4-3-3 sistemini uygulamak için işe koyulurken takımın 2 forveti Vedat Muriqi veya Caicedo’nun  satılması gündeme geldi.

İbrenin Muriqi’den yana olduğu belirtilirken Caicedo’ya da iyi bir teklif gelirse satılması uygun görülüyor. Uzun süredir Muriqi için temasları sürdüren Fenerbahçe’nin Caicedo için de bir teklif hazırlayacağı aktarıldı.

Sarı lacivertli Fenerbahçe’de bu sezon hedef şampiyonluk ve yeni teknik direktörleri Vitor Pereira ile beraber bu sene kupayı kaldırmak istiyorlar. Ali Koç ile beraber Vitor Pereira başarılı bir uyum yakaladı. Oyuncular da yeni hocalarına hemen ısındılar ve tek eksiklikleri şu an maçlar.

Sezona Fenerbahçe başarılı bir şekilde başlayıp o başarı istikrarı ile devam etmek istiyor. Fenerbahçe bu sezon şampiyonluğu kaçırmadan şampiyonluğa uzaktan bakmadan bizzat kupanın sahibi olmak istiyor. Bunun içinde var gücü ile sezonda rakipleri ile yarışacak.