Fenerbahçe Rotayı Bir Kez Daha Malang Sarr’a Çevirdi

Geçtiğimiz Süper Lig sezonunda aradığı başarıyı yakalayamayan ve sezonun son haftalarını iyi değerlendiremeyerek hayal kırıklığı yaratan Fenerbahçe, yeni sezon için daha güçlü bir kadro kurmanın peşinde… Spor Toto Süper Lig’de ve UEFA Avrupa Lig’inde şampiyonluk yarışında olmak ve başarılı bir sezon geçirmek isteyen Kanarya’da transfer çalışmaları ivme kazandı. Forvet hattını Serdar Dursun ile güçlendirme girişimlerinde bulunan Sarı Lacivertliler savunma için daha önce de gündemlerine gelen isim Malang Sarr için yeniden devreye girmeye hazırlandı.

Öncesinde hayal kırıklığı yaratan Tisserand ve Lemos ile yolları ayırıp yeni arayışlara giren Fenerbahçe’de yeni atak heyecanı başladı. Kaliteli bir stoper transfer arayışında olan Fenerbahçe’de yeniden kurulan sıcak temas Malang Sarr olurken yeni girişimlerinde yolda olduğu düşünülüyor. Sarı Lacivertliler, eski gözdesi olan Fransız yıldız oyuncuyu kadroya katmak için yeniden girişimlere start verildi.

Girişimler Olmuş Fakat Genç Yıldız Tercihini Chelsea’den Yana Kullanmıştı

Fenerbahçe yönetimi geçtiğimiz sezon başında bonservisi elinde olan başarılı yıldızın transferi konusunda büyük bir çaba vermiş fakat işler istendiği gibi gitmemişti. Genç yıldız tercihini farklı bir takımdan yana yapmıştı. Tercih Chelsea’den yana olmuştu ve Fenerbahçe ile istenilen temasın devamı gelmemişti. Başarılı yıldız geçtiğimiz sezonu ise kiralık olarak geçirmişti. Geçen sezonu Porto’da kiralık olarak geçiren Sarr için resmi girişimlere tekrar başlayan Sarı Lacivertliler, yeni iddialara göre Chelsea ile temasa geçti. Fenerbahçe’nin hedefinin, 22 yaşındaki stoperi 1 yıllığına kiralamak olduğu düşünülüyor. Bu yolda alınacak sonuçlar merak konusu olurken sonuçların yakın bir zamanda netleşmesi bekleniyor.

Chelsea’nın Yeni Sezon Planlarında Sarr Yok!

Porto formasıyla geride bıraktığımız sezon içinde 27 karşılaşmaya çıkan Malang Sarr, gelecek sezon içerisinde yer almayacağı haberi geldi. Chelsea’nin yeni sezon planlarında yer almayan genç yıldız, bu noktada Fenerbahçe’nin yeni atağına da sebep oldu. Bunu fırsat bilen Fenerbahçe, genç yıldızın menajeriyle de temas sağladı. Temastan henüz bir cevap gelmese de sürecin olumlu olacağı düşünülüyor. Yeni sezonda Sarr’ın Fenerbahçe forması giyeceği iddia ediliyor.