BAŞKAN BURAK ELMAS TRANSFERLER İÇİN FATİH TERİM’İN İSTEKLERİNE ÖNCELİK VERECEK

BAŞKAN BURAK ELMAS TRANSFERLER İÇİN FATİH TERİM’İN İSTEKLERİNE ÖNCELİK VERECEK

26 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı – kırmızılı ekip başkanlık koltuğunun yeni sahibi olan Burak Elmas, göreve gelir gelmez takımın başında bulunan Fatih Terim ile sözleşme yeniledi. Transfer planlaması için İmparator’un isteklerine önem veren çiçeği burnunda yeni başkan, deneyimli teknik direktöre elimizden geleni yapacağız sözü verdi.

Takımdaki durumu başkanlık seçiminden sonrasında belli olacak olan Fatih Terim, Galatasaray’daki teknik direktörlük görevine yeniden döndü. Gelecek sezon için kadro planlaması yapan deneyimli çalıştırıcı, hazırladığı listeyi yeni Başkan Burak Elmas ve ekibine sundu. Geçtiğimiz sezonlarda Başkan Mustafa Cengiz’in kendisinin istediği oyuncuları almadığına vurgu yapan Fatih Terim’e yeni başkan merak etme istediğin transferleri takıma getireceğiz vaadinde bulundu.

Sol Bek İçin Çok Fazla Aday Var

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen başkanlık seçimi ile göreve gelen Galatasaray Spor Kulübü 38. Başkanı Burak Elmas ve ekibi, mazbatasını alır almaz Fatih Terim ile bir toplantı düzenledi. Başkanlık seçiminin sonuçlanmasına kadar askıya alınan transfer girişimleri hız kazanırken, Burak Elmas Fatih Terim’e yıldız futbolcu sözü verdi. İmparatorun gelecek sezon için hazırladığı rapor dahilindeki aday liste üzerinden yola çıkan yeni yönetim, bonservisini elinde bulunduran sol bek oyuncuları Van Aanholt ve Alex Moreno’ya öncelik verdi. Öte yandan sol bek transferi için elinde çok fazla yerli aday bulunduran sarı – kırmızılılar, Kaan Ayhan, Halil Dervişoğlu ve Barış Alper Yılmaz ile de iletişime geçmeyi planlıyor.

Orta Sahayı Güçlendirme Çalışmaları Yapılacak

Orta saha için Gedson Fernandes’ten vazgeçmeyen Fatih Terim, transfer listesine Esperance Tunis forması giyen 21 yaşındaki Mohamed Ali Ben Romdhane’yi ekledi. Hücum hattını güçlendirmek adına kanat oyuncuları için de bir düzenleme yapıldı. Bu bölge için Monaco’dan kiralık olarak Galatasaray’a transfer edilen Henry Onyekuru ve İtalyan ekip Napoli’de forma giyen Adam Ounas üzerinde yoğunlaşıldı.

Ozornwafor ve Sekidika İle Yollar Ayrılacak

Spor Toto Süper Lig’e getirilen 8+6 yabancı kuralına göre aday listesini şekillendiren Galatasaray, kendilerinden beklenilen performansı sahaya yansıtamayan Valentin Ozornwafor ve Jesse Sekidika ile yollarını ayırıyor. Ozornwafor’un sözleşmesi feshedilirken, 24 yaşındaki forvet oyuncusu Sekidika’nın ise başka bir takıma kiralanması planlanıyor.