FENERBAHÇE EROL BULUT İLE YOLLARINI AYIRDI

FENERBAHÇE EROL BULUT İLE YOLLARINI AYIRDI

26 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’in sarı lacivertli takımı Fenerbahçe bugün itibarıyla teknik direktörleri Erol Bulut ile yollarını ayırdı. Fenerbahçe yönetimi alınan başarısız sonuçlardan ve mağlubiyetlerden sonra Erol Bulut ile yollarını ayırmaya karar verdi. Erol Bulut teknik direktörlük koltuğundan alınırken aynı zamanda da onun yardımcıları da Erol Bulut ile beraber takımdan ilişikleri kesildi.

YENİ TEKNİK DİREKTÖR BÖLEZOĞLU

Fenerbahçe yönetimi Erol Bulut’un takımı ile olan ilişkisinden ve özellikle de maç sonuçlarından dolayı böyle bir kararın takımın geleceği ve şampiyonluk yolundaki az kalan haftalarda daha iyi olacağı sonucunu düşünerek milli maç arasında böyle bir karar aldı.

Erol Bulut takımla vedalaştı. Yönetim kurulu ile yapılan görüşmeler sonrasında karşılıklı olarak yollarını ayıran Erol Bulut ve Fenerbahçe yönetimi aralarında herhangi bir gerginlik olmadan yollarını ayırdılar. Erol Bulut’un ardından herhangi bir yeni teknik direktör aranmayacak. Takımın başına sezon sonuna kadar Emre Belözoğlu geçecek.

Geçen sezonda aslında takımın başına geçmek isteyen Emre Belözoğlu hala sporcu ve futbolcu lisansı olduğu için bu hakkını kullanamamıştı. Fakat bu sezon sporcu lisansı bittiği için artık önünde hiçbir engel kalmadı sezon sonuna kadar olsa da takımın başında teknik direktörlük ve Sportif

Direktörlük koltuğunda oturacak. Erol Bulut aynı zamanda da yardımcılarıyla beraber takımdan giderken Volkan Demirel hala takımda kalacak.

EROL BULUT’LU FENERBAHÇE NASILDI

Spor Toto Süper Lig’in bu sezonun başında Erol Bulut ile anlaşan Fenerbahçe yönetimi teknik direktör ile iki yıllık bir sözleşme imzalamıştı. Sezon sonu gelmeden takım ile yollarını ayıran Erol Bulut bu sezon takımın başında kaldığı süre boyunca sarı lacivertli Fenerbahçe ile toplam 34 maça çıktı.

Bu 34 maçta 21 galibiyet ile sahadan ayrılan Fenerbahçe aynı zamanda da beş beraberlik ve sekiz mağlubiyet alarak sahadan ayrıldı. Sekiz mağlubiyet 34 maç için oldukça yüksek bir rakam. Özellikle de hiç beklenmeyen maçlarda alınan bu mağlûbiyetler yönetim kadrosunda rahatsızlıklara neden oldu.

Erol Bulut’un aslında en büyük sıkıntılarından birisi hem öğrencileri ile arasındaki ilişkiye mesafe koyması onlarla ilişkilerini sıcak bir noktaya getirmeyip ilişkisini güçlendirmemesi aynı zamanda da ki bu performansı en çok etkileyen şeylerden birisi her hafta her maça farklı bir ilk 11 ve farklı bir oyuncu kadrosuyla çıktı.

Her hafta değişen ilk 11 ile beraber oyuncuların da kafası karıştı. Kim kimi destekleyecek ya da kim hangi alanda top peşinde koşacak herkes maçtan önce bunu öğrendiği için maça adapte olma sorunu yaşadı. Aynı zamanda da ilk 11’in içerisindeki kişiler sürekli değiştiği için takım içerisinde tam anlamıyla bir takım ruhu oluşamadı.

Erol Bulut teknik direktörlük kariyerine Aytemiz Alanyaspor ile başladı. Oradan sonra ise teknik direktörlük kariyerin aslında ilk başladığı yer olan yeni Malatyaspor’da görev yaptı.

45 yaşındaki teknik direktörü Erol Bulut aslında uzun yıllar Fenerbahçe forması giyerek sahada tane dökmüş birisin. 1995 ve 1999 yılları arasında Fenerbahçe formasıyla beraber 136 maçta toplam 11 gol kaydederek takımı için oldukça iyi bir performans sergilemişti.