FENERBAHÇE’DE SEZON SONUNDA İKİ OYUNCU GİDİYOR

FENERBAHÇE’DE SEZON SONUNDA İKİ OYUNCU GİDİYOR

24 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

O süper toto süper Lig’in önemli takımlarından birisi olan Fenerbahçe’de ara transfer döneminde aldığı oyuncular ve Mali sıkıntılarla zor günler geçiriyor. Fenerbahçe yönetimi ara transfer döneminde 18 yeni oyuncuyu takımına dahil etmişti. Bu 18 yeni oyuncunun takıma bir maliyeti olduğu da düşünülünce Fenerbahçe şampiyonluk kazanmaya kesin gözüyle bakıyordu.

Fakat 18 yeni transfer ve harcanan bir sürü paraya rağmen Fenerbahçe şu an şampiyonluk yarışındaki en son takımlardan birisi oluyor. Süper toto süper Lig’de üçüncü sırada 59 puanda Yer alan Fenerbahçe hiç istemediği mağlûbiyetler alarak adeta yerinde saydı. Bu sezon hiçbir derbi kazanamayan Fenerbahçe yeni transferleri ile sahada ve süper toto süper Lig’de fark yaratmak isterken ne yazık ki istediği sonuçları sahada bir türlü bulamadı. Fenerbahçe yönetiminin aldığı 18 oyuncunun bir maliyeti var.

Bu maliyeti karşılayabilmek için Fenerbahçe’nin asıl planı sezon sonunda şampiyonluk kupasını kaldırmak ve bu şampiyonluk Kupasında bir gelir elde etmektir. Gelecek olan bu gelirle beraber mali yükünü biraz azaltmak isteyen Fenerbahçe’de şu an farklı planlar yapılmaya başlandı.

Şu an birinci olan takım Beşiktaş’ın Tam 5 puan gerisinde olan Fenerbahçe bu durumu nasıl düzeltecek nasıl şampiyonluk yarışında önemli bir noktaya gelecek bilinmiyor. Bu yüzden kendisini alternatif çözümler üreten Fenerbahçe’de iki oyuncuyu sezon sonunda satma fikrini artık daha da sıcak bakıyorlar.

ALTAY SEZON SONUNDA GİDEBİLİR

Bu sezon kurtarışlarıyla her takımdan kendisinden söz ettiren kaleci Altay Bayındır Fenerbahçe’nin sezon sonunda listeden çıkaracağı isimler arasında yer alıyor. Altay Bayındır hem kendi ligimizde süper toto Süper Lig’de hem de yurtdışı iliklerinde oldukça dikkat çeken bir sezon ve bir performansa sahip oldu.

A Milli Türkiye takımımızın kaleci kadrosuna da dahil edilen Altay Bayındır oradaki temsilciler tarafından da dikkatliyiz derece düşünülüyor. Bundan dolayı Fenerbahçe Yönetimi sezon sonunda Altay Bayındır için gelen tekliflere sıcak bakacak ve bir şekilde bir anlaşmaya varacağını sinyallerini verdi.

Devre arası dönemde Mesut Özil ve Szalai ve Osai Samuel dünyaca ünlü yıldızları takımına dahil eden Fenerbahçe bu isimlere ek olarak irfan can Kahveci’yi de takımına dahil etti ve tüm bu oyuncuların ve bunlara ek olarak kalan oyuncuların hepsinin bir maliyeti oldu. 18 oyuncunun maliyeti haliyle Fenerbahçe yönetiminde oldukça zora sokan bir süreç oldu. Şampiyonluk yarışında en uzak kalan takım olan Fenerbahçe şampiyon olmazsa olası alternatif planlarını devreye sokmaya karar verdi bu planlardan birisi de süper toto süper Lig’de dikkat çeken kalecisi Altay Bayındır‘a gelen teklifler sonucunda bonservis bedeli ile başka bir takıma satmak.

OZAN TUFAN İÇİN PLANLAR

Zaten sezonun başından beri sezon sonunda başka bir takıma kiralayacak ya da satacak düşünülen Ozan Tufan ise sezon sonunda büyük ihtimalle takımdan ayrılacak olan İsimlerden birisi. Aslında ozan Tufan için devre arasında da teklifler gelmişti fakat Fenerbahçe hem sezon sonuna kadar ozan Tufanın performansını kendi sahasında maçlarında kullanmak istemesinden dolayı hem de verilen teklifleri çok sıcak bakmadı için teklifleri reddetmişti.

Bu yüzden sezon sonunda ozan tufan da Altay Bayındır gibi başka bir takıma transfer olunca şimdiden kesin gibi. Fakat ozan Tufan için şöyle bir detay da var sezon sonunda Euro 2020 oynanacak ve bu maçlarda aslında Fenerbahçe olan Tufan’ı da kullanarak onun değerini daha da arttırmak istiyor.

Fenerbahçe yönetimi nasıl bir karar verecek bu iki oyuncusu ya da başka oyuncuları takımdan çıkarırken nasıl bir aksiyon alacak yeni gelecek olan transferler için nasıl bir bütçe ayır ayarlayacak şimdiden merak ediliyor. Milli maç arasından sonra Fenerbahçe’nin kayıpsız bir şekilde maçlara çıkması ve bu maçları kazandıktan sonra aynı zamanda da rakiplerinin de kaybetmesini beklemesi gerekiyor aslında şampiyon olabilmek için. Bakalım şampiyonluk yarışında hangi takım gülecek.