EROL BULUT’UN SON MAÇI DERBİ Mİ

EROL BULUT’UN SON MAÇI DERBİ Mİ

16 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’nin teknik direktörü Erol Bulut Son dönemlerde aldığı kararlar, maçlardaki başarısızlıkları nedeniyle tüm eleştiri oklarını bir anda kendisine çekti.

Aslında bir anda eleştiri oklarının hedefi haline gelmeyen Erol Bulut bu aşamaya kadar adım adım hataları ile yüzleşmek yerine hatalarının üstüne daha da hata yaparak kaçınılmaz sona kendisini getirdi.

Trabzonspor derbisini kazanarak aslında kendine zaman kazandıran Erol Bulut son olarak geçen hafta Gençlerbirliği maçını Kendi evinde 2.01 kaybedeli aslında son maçının imzasını atmış gibi oldu.

Beşiktaş derbisinde Erol Bulut yönetiminde çıkacak olan Fenerbahçe derbi daha sonra nasıl bir yol izleyecek teknik adam değişikliğine gidecek mi oldukça merak ediliyor.

ÖĞRENCİLER EROL BULUTU SEVMİYOR

Erol Bulut’un kararları yaptığı ilk on birler aldığı aksiyonların Hatalı olması tartışılır ya da taraftarlar özelinde direkt olarak hata olarak kabul edilse de aslında işin arka yüzünde Erol Bulut’un öğrencilere karşı olan tutumu var. Fenerbahçeli oyuncular özellikle ilk 11 seçimi konusunda ve maçlardaki beklenmedik anlarda oyun dışında kalmalarından dolayı teknik hocalarıyla sürekli yazıp taşıyorlardı.

Caner Erkin en son örneği olarak aslında Erol bulut ve takım öğrencilerinden birisinin tartışması olmuştu. Sırf Erol buluta itiraz etti diye üç hafta boyunca maçın kadrosuna dahil edilmeyen Caner Erkin sanarak tekrar maç kadrosuna dahil edilebilirdi.

Özellikle Erol Bulut’un takım takımıyla beraber kurduğu mesafeli ilişki ve ilk 11’e çıkmak isteyen performansı oldukça iyi olan formda olan oyuncuları yedek kulübesinde tutarak sahaya ya da rakip takıma uygun olarak bir ilk 11 çıkarmadığı için Takım tarafından yönetimi tarafından ve aynı zamanda da tabii ki taraftarlar tarafından tüm eleştiri oklarının hedef haline geldi.

EROL BULUT CEPHESİ

Başarılı teknik adam Erol Bulut’un cephesindeyse kendi içinde kendi düzeninde kendi kararlarıyla bir Fenerbahçe kadrosu oluştururken dış etkenlerden çok fazla etkilendiğini dile getirmiştim. Zor bir takımı yönettiğini aynı zamanda bu takımın çok fazla değişkenlere sebep olduğunu var olan çok fazla oyuncuları nasıl bir ilk 11 içinde dizayn edeceğini ve tabii ki de yönetimle sürekli içli dışlı olmasından dolayı kendisinin konfor alanından çok uzak olduğunu söyleyebiliriz.

Teknik direktör Erol Bulut Beşiktaş derbisinde nasıl bir yol izleyecek takımla beraber nasıl hazırlanacak ilk 11’de sahaya kimleri Dahil edecek ve nasıl bir formasyon yaratacak gerçekten tüm spor camiası tarafından merakla bekleniyor. Bu maç belki de Erol Bulut’un son maçı olabilir. Bu maçı Fenerbahçe kazanmazsa kaos Fenerbahçe yönetimini bekliyor eğer bu maçı Fenerbahçe kazanırsa belki de Erol Bulut’un gidişatı sezon sonuna kadar ertelenebilir

Mesut Özil, Caner Erkin ve Thiam takım maç sırasında oyundan alındıktan sonra verdikleri tepkiler aynı zamanda pil kasın çok iyi bir performans sergilerken bir hafta sonra çıkacağı maçta yedek kulübesinde oturması ve yine aynı şekilde sakatlıktan yeni çıkmış bir Gustavo’nun ilk 11’de yer alması kafalarda çok fazla soru işaretine sebep olmuştu.

Fenerbahçeli teknik adamın Erol Bulut’un neden böyle kararlar verdi nasıl bir ilk 11 oluşturulması gerektiği konusunda soru işaretleri ile sahaya çıkması hem takımı hem oynadıklarım maçı hem de sonuca etkiledi. 

Önümüzdeki hafta hem derbi hem de Erol Bulut’un yönetimi oldukça merak ediliyor. Bakalım Fenerbahçe ekibi maçı nasıl hazırlanacak nasıl bir performans sergileyecekler ve en nihayetinde sahadan galibiyetle ayrılabilecekler mi çok fazla merak edilen sorularla derbiyi heyecanla bekliyoruz.