EROL BULUT’UN SARI LACİVERTE DERBİ RAPORU

EROL BULUT’UN SARI LACİVERTE DERBİ RAPORU

26 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’in güçlü takımlarından biri olan Fenerbahçe dün, 25 Mart Perşembe günü itibari ile teknik direktörü Erol Bulut ile yollarını ayırdı. Fenerbahçe yönetimi ile toplantıya katılan Erol Bulut karşılıklı olarak sözleşmesinin sona erdiğini ve ayrıldıklarını açıkladı.

Takımı ile dün vedalaşan Erol Bulut Fenerbahçe ile olan yolculuğunu tamamladı. Erol bulutla beraber aynı zamanda bulutun yardımcılıklarını yapan iki kişi de takımdan ayrılan isimlerden oldu. Fenerbahçe yönetiminde özellikle Kadıköy’deki başarısızlıklar ve mağlubiyetlerin ardından böyle bir karar alındı düşünülse de Erol Bulut’un aslında 34 maçlık serüveni çok da kötü istatistiklere ve Sonuçlara sahip değil.

EROL BULUTTAN 21 GALİBİYET

45 yaşındaki teknik direktör Erol Bulut Fenerbahçe yönetimi ile sezonun başında el sıkışmıştı. İki yıllık sözleşme imzalayan Erol Bulut daha sözleşmesini tamamlamadan takımı ile yollarını ayırdı.

Fenerbahçe ile 34 maça çıkan Erol Bulut’u maçlarda 21 galibiyet beş beraberlik ve sekiz mağlubiyet aldı. Altın maliyetlerin altısı Kadıköy’de, kendi evinde olduğu için aslında Erol Bulut tüm eleştirilerin o da haline geldi.

Özellikle de derbileri kazanamayan Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe formsuz yapısıyla herkesin konusu haline geldi. Aslında ara transfer döneminde oldukça güçlü ve önemli oyuncuları takıma dahil eden Fenerbahçe devre arasından sonra çıktığı maçlarda galibiyet üstüne galibiyet olacakken ne yazık ki mağlûbiyetler ve beraberlikler yakasını bırakmadı.

Erol bulut yönetimindeki Fenerbahçe Galatasaray ile oynadığı bir deplasman beri icra olan maçların ikisini de kazanamadı. Deplasmanda oynanan maç golsüz beraberlikle sonuçlanırken Kadıköy’de oynanan maçı Galatasaray bir gol atarak kazandı.

Beşiktaş ile oynanan derbilerin sonucu ise deplasmanda oynanan derbi birer gol atılarak beraberlikle sonuçlanırken Kadıköy’de oynanan maç dört üçlük bir skor ile Beşiktaş’ın galibiyeti ile bitti. Fenerbahçe Erol Bulut ile çıktığı ezeli rakipler ile oynanan derbilerin hiçbirisini kazanamadı.

Trabzonspor ile oynanan darbeleri sadece kazanan Erol Bulut diğer takımlar karşısındaki başarısı İstediği gibi olmayınca oldukça eleştirildi.

EROL BULUT İLE DEPLASMAN

Fenerbahçe yönetimi ile dün yollarını karşılıklı olarak ayıran erol bulut aslında takımı ile deplasmanda oldukça başarılı bir performans sergiledi. Şu an süper toto Süper Lig’de 59 puanda olan Fenerbahçe bu 59 puanı 30 beşini deplasmanda oynadığı maçlarda kazandı.

Şu zamana kadar ki deplasman başarısı en yüksek Oran’a sahip olan Fenerbahçe bu başarıyı Erol Bulut yönetiminde kazandı. 2.40 oran ile En yüksek deplasman başarısına sahip olan Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe bu deplasman başarısı ile rakiplerini aslında korkulu anlar yaşatmıştı.

Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe yedi hafta zirve koltuğunda oturmuştu. 18. haftada 35 puana ulaşan sarı lacivertli Fenerbahçe bir süre zirveyi Beşiktaş ile paylaştı. 21. haftaya geldiğimizde ise Fenerbahçe 45 puana ulaşarak zirveyi tek başına ele geçirdim. Fakat 24. haftada Kadıköy’de oynanan Galatasaray derbisinde yenilen Fenerbahçe liderlik koltuğundan üçüncü sıraya düştü.

Fenerbahçe’nin bundan sonraki sürecin nasıl ilerleyecek başarısı değişecek mi oranlar değişecek mi hepsini sezon sonuna kadar hep beraber izleyeceğiz.