Beşiktaş’ın Süper Lig ve Transferdeki Son Durumu

Beşiktaş’ın Süper Lig ve Transferdeki Son Durumu

26 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’de bu sezon 29 maçta sahaya çıkan ve bu maçlarda 20 galibyet, 4 beraberlik  ve 5 mağlubiyet alan Beşiktaş, son olarak ligde kendi evinde oynadığı Fenerbahçe ile 1 – 1 berbere kaldı. Bu maçla birlikte puanını 64 yapan siyah beyazlı takım, Milli maçlar nedeniyele verilen aranın ardından deplasmanda Kasımpaşa’ya konuk olacak.

Milli takımlara gitmeyen futbolcular ile teknik direktör Sergen Yalçın, bu maçın ön hazırlıklarına başladı. Siyah beyazlılar bir yandan ligde kalan maçlarına odaklanırken diğer yandan da transfer çalışmalarına odaklanıyor. Sezon sonunda bu sezon takımın gol yükünü çeken futbolculardan olan Vincent Aboubakar ile gelecek sezonda da yola devam etme kararı alan Beşiktaş, yaz transfer döneminde iyi bir telif gelmesi halinde bir başka golcü futbolcusu Cyle Larin’i satmayı düşünüyor.

Öte yandan takımda yer alan ve sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Dorukhan Toköz’den siyah beyazlılara olumsuz yanıt gelmek üzere.

Dorukhan Toköz’den Beşiktaş’a Yanıt Gelmedi

Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesinin yanı sıra gelecek sezon için transfer çalışmalarınıda sürdüren Beşiktaş’a genç futbolcusu Dorukhan Toköz’den olumsuz yanıt gelmel üzere. Futbolcuya ve menajerine geçtiğimiz ay yıılık 7 milyon TL ve maç başı 100.000 TL ücret teklif eden siyah beyazlı yönetim, bu ikilinin yanıtını Mart ayının sonuna kadar vermesini istedi. Fakat Mart ayının sonuna gelinmesine rağmen Dorukhan Toköz ve menajeri yapılan teklife hala cevap vermedi.

Bu yüzden Dorukhan Toköz’ün başka takımlarla da görüştüğü bilindiği için Beşiktaş defterini tamamen kapattığı iddia ediliyor. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, bu konu hakkında Beşitaş kulübünde isteyen kalır isteyen gider, gidenlerin yolu açık olsun şeklinde açıklama yapmıştı.

Real Betis ve Celta Vigo Dorukhan’ı İstiyor

Beşiktaş ile sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Dorukhan Toköz’e İspanya’dan ve İtalya’dan talipler var. Fakat bunların en ciddileri İspanya’nın Reel Betis ve Celta Vigo takımları. Gelecek haftalarda Dorukhan Toköz’ün menajeri ile Real Betis ve Celta Vigo yetkiilerinin resmi görüşmeler için masaya oturması bekleniyor.

Dorukhan Toköz’ün başka takımlarla da görüştüğü bilindiği için Beşiktaş defterini tamamen kapattığı iddia ediliyor. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, bu konu hakkında Beşitaş kulübünde isteyen kalır isteyen gider, gidenlerin yolu açık olsun şeklinde açıklama yapmıştı.