KARTAL BEŞİKTAŞ’TA GÜNDEM JUNKER

Posted by

Süper Lig’de göstermiş olduğu performanslardan sonra Ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe fark atarak bugün zirvesinde bulunan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş bir türlü vazgeçemediği Bodo Glimt ekibinin 27 yaşındaki tecrübeli hücum oyuncusu Kasper Junker’i kadrosuna dahil etmeye çalışacak. Yetenekli golcü oyuncu 2019-2020 sezonunda forma giymiş olduğu 25 karşılaşmada rakip fileleri tam 27 kez havalandırma başarısı gösterdi.

SEZON SONU MUTLU SON

Süper Lig’in lideri siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ta 2021-2022 sezonunun kadro yapılanması ve transfer çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Siyah beyazlı Ekip içerisinde bulunduğumuz sezonun sonu itibarıyla şampiyonluk kupasını Müzesi’ne götürme amacıyla fazla mesai harcamaya devam ediyor. Ülke puanı kapsamında 18 sıralara kadar gerilemiş durumda olan Türkiye’de Süper Lig’in şampiyon olan ekibi gelecek sezonda sonuncu kez UEFA Şampiyonlar Ligi organizasyonuna eleme oynamadan katılabilecek.

Siyah beyazlı ekibin Beşiktaş’ta içerisinde bulunduğumuz sezonun sonu itibarıyla şampiyonluk ipini göğüsleyip doğrudan Şampiyonlar Ligi’ne gidiş biletini son defa almak istiyor. 2021-2022 sezonu kadro yapılanması çalışmalarını tüm hızıyla devam eden siyah-beyazlı ekip transfer çalışmalarına da hız verdi.

ŞAMPİYONLAR LİGİ AVANTAJI

Şampiyonlar Ligi’nde daha güçlü bir kadro ile mücadele etmek isteyen Süper Lig’in siyah-beyazlı lideri Beşiktaş takıma bir golcü katkısı yapmak için yoğun çaba harcıyor. Siyah beyazlıların gündeminde ise 27 yaşındaki golcü futbolcu Kasper Junker var. Geçtiğimiz kış transfer periyodunda da transfer etmek istediği golcü futbolcu için çalışmalarına tekrar başlayan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş olumlu sonuç alamaması üzerine içerisinde bulunduğumuz sezonun kime itibarıyla transferi gerçekleştirme kararı aldı.

Geçtiğimiz sezon Lig kapsamında forma giymiş olduğu 25 karşılaşmada rakip filelere tam 27 kez havalandırma başarısı gösteren golcü futbolcu takımının şampiyonluk ipini göğüslemesindeki en önemli oyunculardan biri olmuştu. Bordo-mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’un da transfer listesinde bulunan golcü oyuncu için siyah-beyazlı ekip Beşiktaş Şampiyonlar Ligi’nde boy gösterme kodunu kullanmayı planlıyor.

Forma giymiş olduğu Kulübü ile birlikte toplamda 165 resmi müsabakada yer alan Danimarkalı santrafor oyuncusu rakip fileleri tam 58 kez havalandırmayı başarısı gösterirken 26 kez de takım arkadaşlarına gol pası verdi ve toplamda 84 gole doğrudan katkı yaptı. Oyuncunun Kulübü ile olan sözleşmesi tarihler 31 Aralık 2022 gösterdiğinde sona erecek