Dünyaca Ünlü Bir İsim Beşiktaş’ın Transfer Radarında

Spor Toto Süper Lig’de sezon sonlandı. Mücadele eden onlarca takımdan istediğini alan da oldu hayal kırıklığı sezonu kapatan da… Fakat bir takım var ki bu mücadele de tüm zorluklara göğüs gerdi ve şampiyonluğa oturdu. Yetmedi Türkiye Kupası şampiyonluğu ile bu sevinci duble yaşattı. Böylelikle Beşiktaş sezonu en verimli geçiren takım olarak adını tarihe yazdırırken sevincini de yaşamaya devam etti.

Gelecek sezonda da bu sevinci yaşama umuduyla da hazırlıklara başlayan Kara-Kartal, ilk adımlarını yeni transfer girişimleri üzerinden vermeye hazırlanıyor. Golcü transferi için düğmeye basan Kara-Kartal’dan ise gündeme bomba gibi düşecek bir atakta bulunulduğu öğrenildi. Atakta ise sözleşmesi biten dünyaca ünlü yıldızlarla görüşüldüğü ve sıcak gelişmeler yaşandığı öğrenildi.

Beşiktaş Santfor Mevkisini Dünyaca Ünlü Bir İsimle Doldurmayı Düşünüyor

Şampiyon Beşiktaş’tan sezon sonrası gündem yaratan bir hamle geldi. Önümüzdeki sezonun hazırlıklarına başlayan Kara-Kartal 3 kulvarda mücadele verecek alternatifli bir kadro kurmak için kolları sıvadı. Transfer girişimlerine hız verdi. Bu yolla ilk olarak Vincent Aboubakar ile anlaşmaya çalışıldı. Sözleşmesi biten Aboubakar ile görüşmeler sonrası anlaşma sağlanamadı. Bunda Vincent Aboubakar’ın istediği yüksek ücret sebep olarak gösterilirken sonuç alamayan Kara-Kartal gözünü santfor mevkisi için transfer ataklarına çevirdi. Sözleşmesi biten dünyaca ünlü yıldızlarla görüşmelere başlayan Kara-Kartal üst düzey bir golcü de karar kıldı. Christian Benteke ile kılınan karar sonrası Beşiktaş’ın transfer atakları başladı.

Christian Benteke’nin Crystal Palace ile Sözleşmesi Bitti

Beşiktaş yönetimi gözünü üst düzey futbolculara dikmişken aradığı ismi buldu. Geçtiğimiz sezon İngiltere Premier Lig ekibi Crystal Palace ile mücadele veren Christian Benteke’nin takımıyla sözleşmesinin bitmesinin ardından Beşiktaş bunu fırsat olarak gördü. Hatta bu yolla 2 milyon Euro’yu gözden çıkardığı belirtildi. Başarılı futbolcunun da Beşiktaş ile olan görüşmelere sıcak bakması ile transfer haberinin gelmesi kaçınılmaz gözüküyor.

Belçikalı başarılı forvet Christian Benteke, İngiltere Premier Ligi’nde toplam 30 maçta mücadele vermişti ve bu mücadelelerde takımı Crystal Palace’ye 10 gol sevinci yaşatmıştı. İstanbul ekibi ile anlaşma sağlanırsa gelecek sezondaki performansı şimdiden merak ediliyor.