Beşiktaş’ta Sezon Değerlendirmesi

Spor Toto Süper Lig’de kazandığı son maçta şampiyonluğa ulaşn Beşiktaş, 16. Şampiyonluğunu elde etmiş oldu. Bu sezon dar kadro yapılanması ve sezon için sakat ve Covid – 19’lu futbolcuların varlığına rağmen mutlu sona ulaşan Beşiktaş’ta birçok isim ön plana çıktı. Bu isimlerden bir tanesi de hem savunma da hem orta sahada hem de gerektiğinde skora katkı yaparak hücumda ön plana çıkan Kanadalı futbolcu Atiba Hutchinson oldu.

Beşiktaş’ın Her Şeyi Atiba

Beşiktaş’ta sekizinci sezonunu geride bırakan Atiba Hutchinson, tam anlamıyla takımın her şeyi. Çalıştığı teknik direktörlerin verdiği bütün görevleri eksiksiz bir şekilde yerine getirerek takımına maç içerisinde maksimum katkıyı sağlayan nadir futbolculardan bir tanesi. Şık ve gösterişli oyundan ziyade doğru yerde doğru pozisyonda oynarak sade bir oyun ortaya koymasına rağmen takımına birçok şey kazandıran Atiba Jutchinson, her sezon olduğu gibi bu sezonda da birçok futbolseverin takdirini kazandı. Yaşın sadece bir sayı olduğunu bir kez daha kanıtlayan 38 yaşındaki futbolcu, bu sezon kazanılan şampiyonlukta büyük pay sahibi olan oyunculardan oldu. Takımının zor anlarında skora da katkı yapmayı başaran Atiba Hutchinson, Beşiktaş’ın vazgeçilmezlerinden olmayı başardı.

Atiba Hutchinson’un Beşiktaş Performansı

Beşiktaş’ın vazgeçilmez futbolcularından olan Atiba Hutchinson, 2013 – 2014 sezonunun başında Hollanda’nın PSV Eindhoven takımından siyah beyazlı takım Beşiktaş’a transfer olmuştu. Kanadalı futbolcu, ilk sezonunda 33 maça çıkmıştı ve 1 gol atma başarısı göstermişti. İkinci sezonunda ise 43 resmi maçta oynayan Atiba Hutchinson, 2 gol atabilmişti. 38 yaşındaki futbolcu, üçüncü sezonunda da 43 maça çıkmış ve 2 gol ve 1 asistlik bir performans sergilemişti. Dördüncü sezonunda 41 maçta forma giyen Atiba Hutchinson, 2 gol ve 4 asist yapmıştı. Beşinci sezonunda ise 34 maçta sahaya çıkan Kanadalı oyuncu, takımına 2 gol ve 2 asistlik katkı sağlamıştı.

Altıncı sezonunda ise siyah beyazlı forma ile 27 maçta oynayan Atiba Hutchinson, 4 gol ve 1 asist yapmıştı. Yedinci sezonunda 32 maçta oynayan 38 yaşındaki oyuncu, 6 gol ve 5 asistlik oyun ortaya koymuştu. Sekizinci yani geçtiğimiz sezonda ise 40 maçta oynayan Atiba Hutchinson, 4 gol ve 8 asist ile şimdiye kadar en fazla skora katkı yaptığı sezonu geride bırakmış oldu. Öte yandan tüm bu istatistikler, Kanadalı futbolcunun oldukça istikrarlı bir futbolcu olduğunu gözler önüne sermiş oluyor.