DÖRT BÜYÜKLER SÜPER LİG’DE HATA YAPMADI

DÖRT BÜYÜKLER SÜPER LİG’DE HATA YAPMADI

19 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper lig 1.hafta geride kaldı. Galatasaray ve Fenerbahçe’de oyun her geçen gün gelişecek gibi görünüyor. Beşiktaş ve Trabzonspor sezonun ortasındaymış gibi oynuyor.

Bizi yine renkli mücadele gücü yüksek bir Süper Lig bekliyor.

Başarı Sabır İle Gelir

Galatasaray için şunu söyleyebilirim ortada yeni bir yapılanma var. Yeni gelen oyuncular olucak sisteme uygun oyuncular olmalı ki Galatasaray bir ekol oluşturabilsin. Tabiki kadro hala yeterli değil ama oynanan oyunun akıcılığı gün geçtikçe artıyor. Özellikle ilk yarının son 20 dakikası oldukça akıcı bir pas trafiği sonuçlanamayan ataklar vardı. Zamanla bunlar gole döndüğünde keyifli bir takım izleyeceğiz.

Fenerbahçe Vitor Pereria ile yeni bir yapılanma içinde yaptığı hazırlık maçlarında fena skorlar elde etmedi. Taraftarın aklında tek sorun var o da oyun planı bu oyuncularla mı olacak? Adana Demirspor maçında gördük ki bu takımın eksikleri çok fazla kanat bek transferleri şart. Kım’in gelmesiyle Fenerbahçe stoper hattının seviye atlayacağını düşünüyorum. Adana Demirspor maçında da kanatlardan oldukça pozisyon verildi. Ne Ferdi ne de Osayi bir kanat bek bunu da göz ardı etmemek lazım. Eğer teknik heyetin istediği oyuncular alınırsa Fenerbahçe rakipleri zorlayıcı bir  takım olma yolunda ilerliyor. Bunu bir bahane olarak söylemiyorum ama bu mevsimde Adana’da maç yapmak da kolay değil. Oyunun belli bölümlerinde hızlı pas oyununu gerçekleştiren bir takım gördüm. Maçın belli bölümlerinden taraftarında memnun olduğunu düşünüyorum.

En Hazır Takımlar Beşiktaş ve Trabzonspor

Son şampiyon Beşiktaş sanki  kaldığı yerden devam ediyor gibi. Ghezzal sorununu çözdükten sonra oyun anlamında sağ taraf için ne kadar hayati bir önem taşıdığını bu maçta görmüş olduk. Ghezaal Rosier ikilisinden biri maçta olmadığında sağ tarafın sorun yaşadığını geçen sene birkaç maçta görmüştük.

Trabzonspor’u Beşiktaşın biraz önünde görüyorum. Geçen seneden itibaren süren bir oyun planı var. Bu oyuna sadık kalan bir teknik adam, bir sistem oluşturmaya çalışıyor. Molde maçı ve Malatya maçı Trabzonspor’un en iyi maçlarıydı. Şu ana kadar Trabzonspor’u izleyen bir futbolseverin bu takımdan keyif almama ihtimali yok.