Beşiktaş ve Michy Batshuayi Birlikteliği ve Tüm Merak Edilenleri

Beşiktaş ve Michy Batshuayi Birlikteliği ve Tüm Merak Edilenleri

18 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Yeni sezon için transfer ataklarını durdurmayan ve son sürat devam eden Beşiktaş, son olarak kadrosuna forvet oyuncusu Michy Batshuayi’yi alarak taraftarlarını heyecanlandırdı. Özellikle Aboubakar’ın ayrılığının kesinleştiği günden bu yana arayışını devam ettiren Kara Kartal, aradığı ismi buldu. Öncesinde İngiliz devi Chelsea’nin forması terleten oyuncu, istenilen performansı orada gösterememişti. Şimdi ki yeni durağı Beşiktaş olan oyuncunun yeni sezon ki performansı merak konusu olurken Beşiktaş ekibi içerisinde neleri değiştireceği de merak edilen detaylar arasındaki yerini şimdiden aldı.

Aboubakar’ın Önemi Tekrar Gündeme Geldi

Michy Batshuayi’nin Siyah Beyazlı formayı giymesinin neleri değiştireceğini detaylandırmadan önce Aboubakar’a bakmak büyük önem taşıyor.

Sergen Yalçın’ın geçtiğimiz sezon ki kadrosu büyük övgü topluyordu. Özellikle sezonun en skorer ekibi olarak anılan ve bunu kupayla taçlandıran Kara Kartal’da Aboubakar ismi önemli bir yer tutuyordu. Kamerunlu oyuncu, attığı goller ile ses getirirken üçüncü bölgedeki organizatörlüğü övgü toplayan detaylar olarak akıllarda yer etmişti. Oyuncu performansıyla, Siyah Beyazlı ekibin rakip alana yerleşmesine ve buradaki alan verimliliğinin artmasına yardımcı olmuştu. Ekip için tartışmasız önemli bir noktadaydı. Beşiktaş ile Aboubakar’ın yollarının ayrılacağı kesinleştiğinde ise yönetim yeni ataklara hız kesmeden başladı fakat Aboubakar kadar yetenekli bir yıldızın olması önemliydi. Bu noktada radara ise Michy Batshuayi girdi.

Tahmin Edilmesi Güç Forvet Sınıfında

Beşiktaş’ın yeni yıldız ismi Michy Batshuayi’ye bakacak olursak; ilk olarak Aboubakar ile olan performans benzerliği dikkat çekiyor. Özellikle top ayağındayken Aboubakar gibi tahmin edilmesi güç bir forvet konumunda olabiliyor. Rakibini her an şaşırtabildiği gibi güçlü ataklarıyla da dikkatleri üzerine her an çekebiliyor. Fakat diğer taraftan Aboubakar’dan ayrılan yanları da söz konusu… Aboubakar’ın övgüyle konuşulan yönlendirici santrfor kimliğinden Batshuayi için bahsetmek çok zor. Diğer yandan pasörlüğü de zayıf olarak görülen oyuncunun bir de istikrar problemi söz konusu. Ekiplerinde uzun süre kalmaması dikkat çekerken sezon başında gösterdiği performans ile sezon sonundaki arasında gözle görülür fark olması düşündürten detaylar olarak yer alıyor. Siyah Beyazlı formasıyla olacak olan performansı ise şimdiden merak konusu…