Fenerbahçe Süper Lig’deki İlk Maçından Sonra Transferi Hızlandırdı

Posted by

Süper Lig’de yeni sezon heyecanı başladı ama Fenerbahçe’de transfer hareketliliği sonlanmadı. Yeni sezonu Adana Demirspor ekibi karşısında açan Kanarya, karşılaşmayı 1-0 skoruyla zaferle sonlandırdı fakat oyuncuları eleştirilerin hedefi olmaktan kurtulamadı. Özellikle ilk 11’deki oyuncu Mbwana Samatta’nın formsuzluğu dikkat çekerken Valencia’nın ile birlikte Serdar Dursun’un da sakatlığı Kanarya’yı sarsmaya yetti. Transfer dönemi bitmeden yeni girişimlere rotasını çeviren Sarı Lacivertlilerin ilk önceliğinin forvet mevkisi için olacağı düşünülüyor. Hatta bu noktada bazı isimlerle anlaşmaların dahi sağlandığı gelen iddialar arasında… Bu isimlerden en dikkat çekeni ise Çin forması giyen yıldız oyuncu Bakambu.

Kimi Oyuncular İçin Geri Sayım Başladı

Oyuncu Min Jae Kim de radara takılan isimlerden biri oldu. Oyuncunun eski takımı olan Beijing Guoan ile sözleşmesinin aralık ayında bitecek olması ile transferine yeşil ışık yakıldığı iddia edildi. Özellikle düşük bir ücret ile planlanan transferin Kanarya ile olmasına sıcak bakılırken oyuncunun da İstanbul’a yakın zamanda geleceği iddia edildi. Sarı Lacivertli formayı giymeye hevesli olan oyuncu, düşük bonservis bedeliyle şimdiden Sarı Lacivertlilerin gözdesi konumunda yer alıyor. Sürecin kısa bir süre içinde netlik kazanacağı düşünülüyor.

Dembele İçin Pelkas Takası Gündeme Geldi

Fenerbahçe’nin transfer yaz dönemi bitmeden önceki son ataklarından bir diğeri ise Dembele oldu. Fransız oyuncu ile görüşmelerin devam ettiği bilinirken bu noktada takas fikri gündeme oturdu. Kanarya’nın takas yoluyla Dembele’yi renklerine bağlamayı düşündüğü iddia edildi. Dembele için Pelkas’ı takas etmeyi ve ek olarak bonservis ödemeyi Dembele’nin şu an ki ekibine teklif olarak sunan Fenerbahçe, şaşırtan atağı ile dikkat çekti. Sürecin nasıl ilerleyeceği belirsizliğini koruyor.

Transferde tek mevkinin forvet olmayacağı düşünülüyor. Gelen son haberlere göre Kanarya’nın sol bek transferi de istediği konuşuluyor. Sarı Lacivertlilerin Bayer Leverkusen ekibiyle görüştükleri ve 28 yaşındaki sol bek oyuncusu Wendell ile temas kurdukları iddia edildi. Sıcak temasların yaşandığı süreçte, sol bek oyuncusu Wendell’in Sarı Lacivertli formayı kısa bir süre içerisinde giymesine sıcak bakılıyor. Transferin yakın zamanda sonlanacağı düşünülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.