DERBİDE HAKEM CÜNEYT ÇAKIR

DERBİDE HAKEM CÜNEYT ÇAKIR

15 Ocak 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig kapsamında yapılacak 19. hafta mücadelesinde Beşiktaş ile Galatasaray içinde 17 Ocak Pazar günü yapılması heyecan ile beklenen derbi karşılaşmasını Cüneyt Çakır yönetecek.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından belirlenen ve meydana getirilen açıklama doğrultusunda, Süper Lig’in Siyah Beyazlı ekibi Beşiktaş’ın mabedi olan Vodafone Park’ta saat 19.00’da başlamış olacak karşılaşmada orta hakem olarak görev yapacak olan Cüneyt Çakır’ın yardımcıları Bahattin Duran ve Tarık Ongun olacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemlik görevini ise Halis Özkahya üstlenecek.  

GOLCÜLER ÖN PLANDA 

Süper Lig’in 19. haftasında Vodafone Park’ta oynanacak derbi maçta yüz yüze gelecek Beşiktaş ve Galatasaray’da golcülerin rekabeti yaşanacak. Süper Lig’in Siyah Beyazlı ekibi Beşiktaş içinde bulunduğumuz sezonda Cyle Larin ve Vincent Aboubakar, Süper Lig’in Sarı Kırmızılı ekibi Galatasaray’da ise Mbaye Diagne ve Younes Belhanda, ekiplerinin en çok topu ağlarla buluşturan futbolcular olarak dikkati çekiyor.

Süper Lig’in Siyah Beyazlı ekibi Beşiktaş’ın santrforlarından Larin 11, Aboubakar ise 9 gol attı. Süper Lig’in Sarı Kırmızılı ekibi Galatasaray’da ise Diagne 9 ve Belhanda 5 gol kaydetti. Süper Lig’de 39 golü bulunan Beşiktaş’ta Larin-Aboubakar ikilisi 20 gollük katkı yaptı. Rakip fileleri 34 defa havalandıran Galatasaray’da ise Diagne ve Belhanda, 14 defa gol mutluluğu yaşamayı başardı. 

BEŞİKTAŞ’TA ÖZEL FORMA 

Süper Lig’in Siyah Beyazlı ekibi Beşiktaş’ta pandemi sebebiyle futbolcu ve taraftarın birinden uzak kalmış olarak statlarda bir araya gelememesinden ortaya çıkan fikirle hazırladığı Beşiktaş Aşkına İmza At! projesinde taraftarın forma imzalama periyodu sona erdi.

Süper Lig’in Siyah Beyazlı ekibi Beşiktaş’ın taraftarları, futbolcuların derbiye hazırlanırken giyeceği Beşiktaş formasına imzalarını attılar ve Beşiktaş takımıyla birlikte olduklarını hissettirmeye çalışacaklar.

Süper Lig’in Siyah Beyazlı ekibi Beşiktaş’ın koleksiyon kıymeti taşıyan formalarında taraftarınkilerle beraber Sergen Yalçın ve bütün Beşiktaşlı futbolcuların da imzaları formalarda yer buldu.

Taraftar imzalı formalar imza sahiplerine de yollanırken Süper Lig’in Siyah Beyazlı ekibi Beşiktaş forması giyen futbolcular, bu imzalanan formayı Galatasaray derbisinde sahaya çıkarken sırtlarına geçirmeyi hazırlanıyorlar. 17 Ocak 2021 tarihinde Beşiktaş’ın Vodafone Park stadında yapılacak olan Beşiktaş – Galatasaray derbisi saat 19.00’da start alacak.