GALATASARAY YÖNETİMİNDE İSTİFA

GALATASARAY YÖNETİMİNDE İSTİFA

14 Ocak 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Younes Belhanda için bedevi sözcüğünü kullanarak tepkileri üzerine toplayan ve Bu Bedeviyle mi sözleşme uzatılacak şeklinde bir söylemde bulunan Süper Lig’in sarı kırmızılı ekibi Galatasaray’ın Disiplin Kurulu Yedek Üyesi Cem Emiroğlu görevini bıraktı”. Galatasaray Disiplin Kurulu Yedek Üyesi Cem Emiroğlu çekilme etti.

Galatasaray’ın ligde 4-3 kaybetmiş olduğu İttifak Holding Konyaspor maçından sonrasında toplumsal medya üstünden Belhanda’nın futbolunu eleştirerek takımdan gönderilmesi icap ettiğini korumak için çaba sarfeden Cem Emiroğlu, Bu bedevi ile mi kontrat uzatılacak? ifadesini kullanmıştı.

Instagram’dan yapmış olduğu paylaşımla Cem Emiroğlu’na reaksiyon yayınlayan Belhanda, Bu durumun kabul edilemez olduğunu, ilk başlarda bir hakemin ırkçı ifadesine maruz kaldıklarını ve şimdi de Galatasaray’ın bir disiplin kurulu üyesi tarafından bedevi olarak tanımlandıklarını söyledi.

Bu ırkçılığın ne zamana kadar süreceği konusunda isyan eden futbolcu, Kökenlerini hiç inkâr etmeyeceğini, kesinlikle bir bedevi olduğunu fakat takımını sevmiş olarak temsil eden bir bedevi olduğuna vurgu yaptı.

TERİM’İN KUPA MAÇI SONRASI AÇIKLAMALARI

Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Yeni Malatyaspor ile Galatasaray Yeni Malatya Stadı’nda karşılaştı. Karşılaşmanın 90 dakikası 0-0 tamamlandı. Uzatmaya giden karşılaşmada Yeni Malatyaspor, 102. dakikada Umut Bulut’un attığı golle 1-0 öne geçti.

Galatasaray ise 120’de Luyindama ile 1-1’i elde etti ve karşı karşıya gelme penaltılara gitti. Galatasaray, seri penaltı atışları daha sonra 7-6 kazanarak ismini çeyrek finale yazdırdı. Maçla alakalı konuşan Fatih Terim, mücadele eden iki takım için de zor bir karşılaşma olduğunu söylerken Yeni Malatyaspor’u kutladı.

Malatya’nın sahada çok iyi mücadele ettiğine dikkat çeken Fatih Terim neredeyse kazanabileceklerine vurgu yaptı. Oyuncularını kutlayan Terim, Saat gece yarısı 12’yi geçtiğini, ağır mesaide olduklarını, Daha uçağa binip İstanbul’a gideceklerini belirtti. Lig sürecine değinen Terim, Ligin yoğun olduğu ortamda bir de kupanın yoğun günler yaşattığına dikkat çekerken Son 8’e kaldıkları ve kupada devam ettikleri için mutlu olduğunu belirtti.

YENİ SÖZLEŞME YORUMU

Fatih Terim sözleşmesiyle alakalı ise dikkat çeken bir izahat yapmış oldu ve Yönetimle bir görüşme yapmadığını belirtti. Bugün derin bir yalnızlık hissettiğine dikkat çeken Terim, kendisinin kişilere, gruplara değil Galatasaray’a sözü olduğunu belirtirken, Mayıs’ta hem sözünün hem kontratının biteceğine vurgu yaptı.