Birinci Lig’de Büyük Çekişmeler Devam Ediyor

22. haftada oynanan maçlar sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’de hem zirve, hem de orta sıralardaki takımların çekişmeleri artan bir ivmeyle devam ediyor. İlerleyen haftalarda ligin orta sıraları oldukça kızışacak gibi dururken, özellikle ilk üç sırada bulunan takımlar, diğer takımlarla aradaki farkı açmaya başladı bile.

Geçen hafta oynanan maçlarla birlikte Giresunspor ve İstanbulspor hariç olmak üzere tüm takımlar 22 maç oynamış bulunmakta. Oynanan maçlar sonrasında şu an liderlik koltuğunda 42 puanlı Hatayspor bulunuyor. Hatayspor 10. haftada Ümraniyespor’dan devraldığı liderlik koltuğunu bırakmamakta kararlı gibi görünüyor. Hatayspor’u hemen arkasından 39 puanla Büyükşehir Belediye Erzurumspor takip ediyor. Şu an üçüncü sırada bulunan Bursaspor’un da yine 39 puanı var.

Diğer taraftan ligin orta sıraları da oldukça karışık durumda diyebiliriz. Dördüncü sıradaki Adana Demirspor’un 34 puanı bulunurken onu takip eden 8 takımın da puanları 32, 31, 29 ve 28 arasında değişiyor. Lig birinciliği daha ziyade ilk üç takım arasında geçerken diğer takımlar da sezon sonunda play off’a kalarak Süper Lig mücadelesi verecek dört takımdan biri olmayı hedefliyor. Görünüşe göre ilerleyen haftalarla birlikte bizi daha zevkli maçlar ve kıyasıya mücadeleler bekliyor.

Bu Hafta BB Erzurumspor-Bursaspor Maçı Dikkat Çekiyor

Cuma gününden itibaren oynanacak 23. hafta maçlarına baktığımızda ise 22 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 14.00’te oynanacak olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor-Bursaspor maçı dikkatleri çekiyor. Şampiyonluk mücadelesi veren her iki takımın da 22. hafta itibariyle 39 puanı bulunuyor ve maçı kazanan tarafın şampiyonluk yolunda büyük avantaj sağlayacağı gayet açık.

Takımların son viraja yaklaştığı TFF 1. Lig’de an itibariyle en çok gol atan futbolcu 11 golle, ocak ayında Alanyaspor’a transfer olan Emircan Altıntaş. Onu 9 golle izleyen diğer futbolcular ise İstanbulsporlu Aldin Čajić ve Altaylı Marco Paixão. Asist krallığında ise ilk üç sıralama şöyle: 9 asistle Hataysporlu Gökhan Karadeniz birinci, 7 asistle Adana Demirsporlu Erkan Zengin ikinci ve 6 asistle Bursasporlu Burak Kapacak üçüncü. Ligin son haftalarına yaklaştıkça takımların ve futbolcuların Süper Lig’e çıkmak için verdikleri mücadele daha da heyecan verici hale geliyor.