Beşiktaş’tan Transfer Haberleri

Beşiktaş’tan Transfer Haberleri

2 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

2020-21 sezonunu çifte kupayla tamamlayan Beşiktaş’ın oyuncularına teklifler yağmaya devam ediyor. 2020-21 sezonunda kiralık olarak Beşiktaş forması giyen Valentin Rosier ve Rachid Ghezzal, Fransa ve İngiltere kulüplerinin radarında. Ghezzal’in bonservisi İngiltere’nin Leicester City, Rosier’in bonservisi ile Portekiz’in Sporting kulübünün elinde.

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, 2020-21 sezonunda kiralanan bu iki oyuncunun 2021-22 sezonunda da takımda kalmasını istiyor. Sergen Yalçın’ı iddialı bir kadro kurma vaadiyle yeni sözleşme imzalamaya ikna eden Beşiktaş yönetimi de bu iki oyuncunun kadroda kalması için çalışmalara başladı. Beşiktaş, Rosier için Sporting ile büyük ölçüde anlaştı. Cezayirli Rachid Ghezzal için de Leicester City ile görüşmeler devam ediyor.

Ersin’e 8 Milyon Euro

Beşiktaş’ta Avrupa’nın büyük liglerinden teklif alan oyuncular sadece Valentin Rosier ve Rachid Ghezzal değil. Beşiktaş’ın 19 yaşındaki file bekçisi Ersin Destanoğlu, bir süredir Fransa kulüplerinin radarında. Ersin Destanoğlu için Olympique Lyon 6, Nice ise 8 milyon Euro teklif etti. Ersin, 2020-21 sezonunda gösterdiği performansla transferin gözdesi haline geldi.

Beşiktaş, Lyon ekibinin teklifini düşük bularak reddetti. Ersin için 10 milyon Euro isteyen Beşiktaş, 8 milyon Euro teklif eden Nice ile görüşmelere devam ediyor. Beşiktaş Ersin için 10 milyon Euro nakit veya 8 milyon Euro ve sonraki satıştan pay istediğini Güney Fransa kulübüne iletti. Nice’in vereceği cevaba göre görüşmeler devam edecek.

Genç kaleci Ersin Destanoğlu’nun da kariyerine Avrupa’da devam etmeye sıcak baktığı öğrenildi. Ersin, Nice’i gelişimini sürdürmek için doğru bir basamak olarak görüyor. Ersin, Nice’e transfer olması durumunda çok fazla çalışıp daha büyük kulüplere gitmeyi hedefliyor.

Ersin Yerine Mert

Beşiktaş, Ersin Destanoğlu’nun satılması halinde kaleyi emanet edeceği ismi de buldu. Sergen Yalçın, yönetimle yaptığı görüşmede Ersin’in transfer olması halinde kaleye Başakşehir forması giyen Mert Günok’u istediğini yönetime iletti.

Başakşehir’de ikinci kaleci konumunda bulunan ve birinci kaleci olacağı bir takıma gitmek isteyen Mert Günok ile ilgilenen kulüpler arasında Trabzonspor da bulunuyor. Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, Uğurcan Çakır’ın satılması durumunda kalede eski öğrencisi Mert Günok’u görmek istiyor.

İstanbul’dan ayrılmak istemeyen ve Şampiyonlar Ligi’nde forma giymek isteyen Mert’in ilk tercihinin Beşiktaş olacağı iddia edildi.