Galatasaray Gedson Fernandes Transferinde Son Düzlükte

Geçtiğimiz sezon şampiyonluğu averaj farkıyla Beşiktaş’a kaptıran Galatasaray, bu sezon mutlak şampiyonluk istiyor. Bu yolla transfer dönemini yoğun bir şekilde geçiren Sarı Kırmızılıların gündeminde iki transfer var; Geçtiğimiz sezon kiralık olarak formasını terleten Henry Onyekuru ve uzun zamandır Galatasaray’ın radarında olan Gedson Fernandes… Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim ile yolların tekrar birleşmesi transfer sürecini hızlandırırken bu iki başarılı futbolcu için de ataklar gecikmedi.

Özellikle Fernandes ile yollar birleşecek gibi görünüyor. Terim’in takımda yer almasına kesin gözüyle baktığı Portekizli yıldız için kulübü Benfica ile temas kurulmuştu. Uzun zamandır devam eden görüşmelerde sıcak temaslar kurulurken yoğun çalışmalar meyvesini verecek gibi görünüyor. Sarı Kırmızılı yönetimin Portekizli yıldızın kulübü Benfica’ya son kez yaptığı teklifin işi bitirici bir teklif olduğu düşünülürken teklifte 2 milyon Euro kiralama bedeli ve 8 milyon Euro satın alma opsiyonu yer aldığı iddia edildi.

Fernandes Artık Benfica Formasını Giymek İstemiyor

Galatasaray ile sıcak temaslar içerisinde olan Gedson Fernandes’in kulübü Benfica ile devam etmek istemediği biliniyor. Yeni sezonda Benfica formasını giymek istemeyen Fernandes’in, Galatasaray içerisinde olmak istediği bilinirken Benfica’nın satın alma opsiyonunda sorun yaşadığı biliniyor. Benfica’nın 12 milyon Euro gibi bir rakam istemesi işleri biraz zora sokuyor. Fakat Fernandes’in de kulüpten gitmeye istekli olması bu sürecin biraz daha kolaylaşacağına işaret verirken Sarı Kırmızılılar ile fiyat konusunda ortak bir noktada buluşacaklarını da düşündürtüyor.

Önemli Bir Rakama Satılabilir

Gedson Fernandes’in Galatasaray’ın radarında bu kadar çok yer tutmasının en büyük sebebi, geçen sezon devre arasında kiralandığında ligin özellikle son bölümünde gösterdiği performansla dikkat çekmesi yer alırken diğer taraftan önemli bir rakama satılabileceği düşüncesi yer alıyor. 22 yaşındaki yıldızın takıma dahil olması ve gösterdiği performansın devamının gelmesi ile bonservis bedelinin artacağı düşüncesi Sarı Kırmızılı yönetimi heyecanlandırıyor. Bu yolla önemli bir rakama satılabilecek olan yıldız futbolcu için transfer sürecine büyük önem veriliyor. Galatasaray’ın planları düşünüldüğü gibi ilerlerse yeni sezonda Fernandes’in Sarı Kırmızılı forması giyeceği düşünülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir