Beşiktaş’ta Veda Edilecekler

Posted by

Ligin son şampiyonu Beşiktaş, alternatifsiz bir kadroyla geçen zor sezonun ardından şampiyonluğa ulaştıysa da bu sezon aynı stresi yaşamamak adına kadrosunu korudu ve önemli eklemeler yaptı.

Bununla birlikte kadrodaki maaş yükünü de dengelemek isteyen yönetimle alakalı basında çıkan haberlere göre, hem bir önceki yönetimin döneminden kalan ve şu an kadro dışı olan isimler hem de performansından memnun olunmayan isimlerle görüşülerek takım ile yollarının ayrılması istenecek.

Beşiktaş’ta Kadro Dışı İsimler

Bilindiği üzere, bir önceki başkan olan Fikret Orman döneminde yapılan transferlerin bazıları oldukça verimli olurken bazıları ise Beşiktaş adına kronik problemler haline geldi. Bu problemlerden hala devam eden iki isim ise Jeremain Lens ve Douglas.

Barcelona’dan transfer edilen ve Beşiktaş ile sadece 9 maça çıkan Douglas, aldığı maaştan vazgeçmemek adına başka bir takıma transfer olmayı kabul etmezken, kendisinden daha fazla maça çıkan ancak istenilen verimi veremeyen Jeremain Lens’in de durumu farklı değil.

Geçtiğimiz sezon Karagümrük’e kiralanan, bu sezon ise tekrar kiralanması gündeme gelen Lens’in teklifleri kabul etmediği biliniyor. Her ikisi de sözleşmesinin son senesinde olan oyunculara bu sezon onlardan daha farklı bir isim de katılmış durumda. Bu isim geçtiğimiz sezon boyunca kendisinden verim alınmaya çalışılan Adem Ljajic’ten farklı birisi de değil.

Çok büyük ümitlerle transfer edilen ancak futbol dışı sebepler nedeniyle verimi oldukça düşen oyuncu hakkında teknik direktör Sergen Yalçın bazı ifadelerde bulunmuş, oyuncuyla yapılan kişisel toplantılardan istediği sonucu alamadığını da belirtmişti. Bu üç isim şu an Beşiktaş’ın as kadrosuyla antrenmanlara dahi çıkamıyor, arabalarını aynı otoparka park edemiyor.

Beşiktaş’ta İstenilen Performansı Veremeyenler

Basına yansıyan haberlere göre, Oğuzhan Özyakup, Gökhan Töre, Mehmet Topal ve Fabrice N’Sakala’nın durumu ise sezon sonuna kadar gösterdikleri performansa göre belli olacak. Feda sezonundan bu yana takımda olan ancak uzun bir süredir kendisinden beklenen performansı gösteremeyen Oğuzhan son maçlarda biraz daha yükselişe geçmiş gibi görünüyor.

Geçtiğimiz sezonun son döneminde forvet olmadığı için tıpkı bir sahte 9 performansı göstererek takıma katkıda bulunan Gökhan Töre’nin bu sezonki formu ise oldukça düşük.

Mehmet Topal’ın rotasyon için kadroya katıldığı bilinmekle beraber, oyuncunun yaşadığı sakatlıklardan kaynaklı tekrar sözleşme uzatılması beklenmezken, Fabrice N’Sakala’nın ise kısıtlı yeteneği nedeniyle yerine daha iyi bir oyuncu bulunursa takımdan ayrılması ihtimaller arasında.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir