Beşiktaş Gündemi

Beşiktaş Gündemi

16 Kasım 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

2020-21 sezonunda harika bir performans sergileyip sezonu çifte kupayla tamamlayan Beşiktaş, 2021-22 sezonuna istediği gibi başlayamadı. Siyah beyazlı takım, yaşanan sakatlıklar ve Şampiyonlar Ligi’nde alınan kötü sonuçların lige yansımasından dolayı Spor Toto Süper Lig’in 12. Haftasını 20 puanla lider Trabzonspor’un 10 puan gerisinde tamamladı.

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, milli ara boyunca oyuncularıyla yaptığı görüşmelerde Beşiktaşlı oyuncuları motive etmeye çalıştı. Sergen Yalçın, 2020-21 sezonunda da takımın iyi bir başlangıç yapmadığını, ancak milli aradan sonra harika bir geri dönüş yapıp şampiyon olduklarını oyuncularıyla paylaştı.

Sergen Yalçın, oynatmak istediği oyunun yorucu olduğunu oyuncularla yaptığı görüşmede kabul etti. Beşiktaş’ın 49 yaşındaki teknik direktörü, bu oyunun yorucu olduğunu, ancak takımın bu oyunu oynayabilmesi halinde Süper Lig’deki herhangi bir takımın Beşiktaş’ın karşısında şansı olmayacağı görüşünde.

Transfer Gerekiyor

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, milli ara boyunca siyah beyazlı yönetimle de sık sık görüştü. 49 yaşındaki teknik direktör, 2021-22 sezonunu da çifte kupayla tamamlamak istediğini ve bu doğrultuda takımın genişlemesi gerektiğini düşündüğünü siyah beyazlı yönetime iletti. Sergen Yalçın, Beşiktaş yönetimine verdiği raporda bir forvet ve bir orta saha oyuncsunun mutlaka transfer edilmesi gerektiğini belirtti.

Beşiktaş’ın patronu, fırsat durumunda da bir sağ bek oyuncunsunun takıma katılmasını istediğini yönetimle yaptığı görüşmede dile getirdi. Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, yönetimle yaptığı görüşmelerde takımda düşünmediği ve ayrılmasına onay vereceği isimleri de Beşiktaş yönetimine iletti.

İlk Transfer Hasic

Beşiktaş’ın devre arasında yapacağı ilk hamle de böylece belli oldu. Beşiktaş, yaşadığı ağır sakatlık nedeniyle tam 7 ay sahalardan uzak kalan Ajdin Hasic’i ara transfer döneminde kadrosuna ekleyecek. Siyah beyazlı takımda kadro dışı kalan oyunculardan Adem Llajic’in lisansının Ocak ayında dondurulacağı ve Hasic’in kadroya ekleneceği öğrenildi.

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın’ın Hasic’ten çok ümitli olduğu da öğrenildi. 49 yaşındaki teknik direktör, 2020-21 sezonunda da Hasic’e bolca şans vermiş, ancak oyuncunun yaşadığı ağır sakatlık, gelişimine ket vurmuştu.

Sergen Yalçın’ın Hasic ile sakatlığı süresince sık sık görüştüğü ve oyuncuyu moralli tuttuğu öğrenildi. Beşiktaş yönetimi, Yalçın’ın Hasic’i kazanabileceğini ve Hasic’in Sergen Yalçın’ın ellerine çok iyi bir oyuncuya dönüşebileceği görüşünde.

Alanya Hazırlıkları Tam Gaz

Transfer çalışmalarını sürdüren Sergen Yalçın, ligde oynanacak Aytemiz Alanyaspor maçının hazırlıklarına da devam ediyor. Sergen Yalçın’ın antrenmanlar boyunca çok moralli olduğu ve takımdaki tüm sorunları çözmek için çabaladığı gözlemlendi.

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, Aytemiz Alanyaspor karşısında iyi bir oyunla alınacak 3 puanın camiayı tekrar havaya sokacağının farkında. Beşiktaşlı futbolcular da Aytemiz Alanyaspor’u mağlup ederek Trabzonspor karşısında kaybedilen 3 puanı telafi etmek istiyor.

Beşiktaş, Aytemiz Alanyaspor ile karşılaştıktan sonra Şampiyonlar Ligi’nde Ajax ile karşı karşıya gelecek. Sergen Yalçın’ın Ajax maçından da galip ayrılmak ve Şampiyonlar Ligi’ne güzel bir veda etmek istediği öğrenildi.