BEŞİKTAŞ ARADIĞI GOLCÜYÜ BULDU LYS MOUSSET

BEŞİKTAŞ ARADIĞI GOLCÜYÜ BULDU LYS MOUSSET

16 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Siyah beyazlı takım Beşiktaş devre arası transfer dönemi yaklaşırken kadrosunda eksik olarak belirledikleri bölgeler içinde oyuncu arayışlarına başlamış durumdalar.

Ara transfer döneminde siyah beyazlı takım Beşiktaş bir golcü transfer arayışına giren takım ilk olarak eski golcüleri 30 yaşındaki tecrübeli isim Cenk Tosun’u gündemlerine alan kara kartal ikinci sırada ise sürpriz bir golcü adı geçmeye başladı.

Kara kartal aradıkları golcü oyuncuyu İngiltere Championship ekibi Sheffield United’da forma giyen Fansız golcü 25 yaşındaki Lys Mousset‘ i gündemine almış durumdalar.

BEŞİKTAŞ’IN GOLCÜLERİ FORMSUZ KALDI

Siyah beyazlı takımın golcüleri bu sezon oldukça formsuz kaldılar. Siyah beyazlı takımın bir de üst üste takımda yaşanan sakatlık durumu sonrasında takımın hücum yönü git giderek zayıflamış oldu.

Siyah beyazlı takım bu sezon kiralık oyuncu grubu ile çalışmaya öncelik veren takım yaz transfer sezonunun başında İngiltere’ nin premer lig ekiplerinden olan Chelsea’ den kadrosuna kattıkları 28 yaşındaki tecrübeli golcü isim Belçikalı Santrafor Michy Batshuayi bu sezon beklenen performansı sergileyemediler.

28 yaşındaki golcü isim Michy Batshuayi bu sezon siyah beyazlı takım ile toplamda 12 karşılaşmada forma giyme sansı bulan Belçikalı golcü sadece 4 gol kaydede bildi.

Süper lig de yaşadığı sakatlık sonrasında da takımı yalnız bırakan 28 yaşındaki golcü Michy Batshuayi sezon sonunda da kiralık olan sözleşmesi biteceği için de siyah beyazlı takım golcü arayışlarına başlamış durumdalar.

Bir diğer Santrafor ise 27 yaşındaki oyuncu Kenan Karaman’ ında bu sezon ki performansı beklenene seviyeye çıkamadı. 27 yaşındaki oyuncu bu sezon siyah beyazlı takım Beşiktaş ile toplamda 15 karşılaşmaya çıkan golcü oyuncu henüz gol sevinci yaşayamadı.

Siyah beyazlı takım da sözleşmesi de sezon sonunda bitecek olan Kanadalı oyuncu C. Larin ‘in de sözleşme yenileme konusunda ki olan sıkıntı devam ediyor.

Kanadalı golcünün siyah beyazlı takım ile yapmış olduğu yeni sözleşme görüşmesinde C. Larin ‘in yıllık ücret konusunda siyah beyazlı takım ile anlaşmaya varmadığı içinde Beşiktaş yönetimi golcü oyuncu arayışına girmiş durumdalar.

Bu anlamda transfer listesini şekillendirmeye başlayan siyah beyazlı kulüp Beşiktaş, önceliği düşük bonservis ödeyeceği serbest kalacak isimlere verdi.

LYS MOUSSET

Siyah beyazlı takımın golcü arayışlarında aradıkları ismi İngiltere de buldular diye biliriz. İngiltere Championship ekibi Sheffield United’da forma giyen Fansız golcü 25 yaşındaki Lys Mousset’ i gündemlerine aldılar.

25 yaşındaki golcü oyuncu Sheffield United kulübü ile 30 Haziran 2022 de bitecek olan sözleşmesi ile de siyah beyazlı takımın bonservis bedeli de ödemeden kadrosuna kata bilecekleri bir oyuncu olması nedeni ile de dikkatleri üzerine çekti.

Lys Mousset bu sezon takımında çıkmış olduğu 7 karşılaşmada 3 gol kaydeden golcü ismin piyasa değeri ise 8 Milyon Euro civarında.