Fenerbahçe’de Gündem Yoğun

Fenerbahçe’de Gündem Yoğun

16 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

2021-22 sezonuna Portekizli teknik direktör Vitor Pereira ile harika bir giriş yapan Fenerbahçei son haftalarda çok sert bir düşüş yaşadı. Sarı lacivertli takım, Spor Toto Süper Lig’in 8. Haftasını lider kapattıktan sonra oynadığı 4 lig maçından yalnızca 1 puan aldı ve lider Trabzonspor’un 10 puan gerisine düştü.

Sarı lacivertli takımda topun ağzına gelen Vitor Pereira, Başkan Ali Koç’un açıklamaları sonrasında nefes aldı. Portekizli teknik direktörün, Başkan Ali Koç’un güvenini boşa çıkarmamak için Galatasaray derbisine çok sıkı bir şekilde hazırlandığı öğrenildi. Daha önce de Türkiye’de görev yapan Pereira’nın Galatasaray-Fenerbahçe maçlarının önemini bildiği ve takımın Galatasaray maçına bu doğrultuda hazırlayacağı öğrenildi.

Sarı lacivertli takımın teknik direktörü Vitor Pereira, milli ara boyunca kurmaylarıyla birlikte Galatasaray’ı analiz etti. Portekizli teknik direktör, bu analizlerin sonucunu oyuncularıyla paylaştıktan sonra Fenerbahçeli oyuncularla da bir toplantı gerçekleştirdi.

Pereira, oyuncularıyla yaptığı toplantıda ligin çok uzun bir maraton olduğunu ifade etti ve Galatasaray maçının, kendileri için harika bir fırsat olduğunu dile getirdi. Galatasaray karşısında alacakları bir galibiyetin ligdeki tüm dengeleri değiştireceğine inanan Pereira, takımının Galatasaray karşısında 3 puan alması için var gücüyle çalışıyor.

Fenerbahçe’de Transfer Çalışmaları

Galatasaray maçına çok yoğun bir şekilde hazırlanan ve derbiden galibiyetle ayrılarak yara sarmanın peşinde olan Fenerbahçe’de transfer çalışmaları da sürüyor. Sarı lacivertli kulüp, Mergim Berisha’nın istenen performansı gösterememesi nedeniyle Ocak ayındaki transfer döneminde bir golcü transferi yapmayı planlıyor.

Fenerbahçe’nin bu doğrultuda sürpriz bir ismi gündemine aldığı öğrenildi. Fenerbahçe, Ocak ayındaki devre arası transfer döneminde Amerika Birleşik Devletleri’nde forma giyen Ekvadorlu oyuncu Jose Cifuentes ile ilgileniyor. Takvim gazetesi, Los Angeles FC’de forma giyen Ekvadorlu oyuncunun da Fenerbahçe’ye gelmeye sıcak baktığını iddia etti.

Sarı lacivertli kulüp, Los Angeles FC ile bir yıl daha sözleşmesi bulunan 22 yaşındaki futbolcuyu bu kozu kullanarak 2,5 milyon Euro gibi bir bedel karşılığında kadrosuna katabilir. Ekvador milli takımının kaptanı Enner Valencia ile görüşen Cifuentes’in de Fenerbahçe’ye gelip kendini Avrupa’da kanıtlama konusunda çok istekli olduğu öğrenildi.

Kanat da Alınabilir

Fenerbahçe yönetimi, Ocak ayındaki devre arası transfer dönemi için Vitor Pereira ile görüşmelere de başladı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un görüşmelerde bizzat bulunduğu ve Pereira’nın isteklerinin yerine getirilmesi için tüm imkanların seferber edileceğini ifade ettiği öğrenildi.

Fenerbahçe’nin Portekizli teknik direktörü Vitor Pereira’nın bir sağ, bir de sol kanat oyuncusunun transfer edilmesini istediği biliniyor. Portekizli teknik direktörün bu transferler için yönetime bir liste verdiği öğrenildi.

Fenerbahçe yönetimi, Pereira’nın istediği oyuncularla ilgili çalışmalarını yürütüyor. Sarı lacivertli kulübün teknik direktörü, yönetime verdiği raporda takımda düşünmediği oyuncuları da iletti. Fenerbahçe’de Ocak ayında bazı oyuncularda yolların ayrılabileceği de öğrenildi.