Belhanda Sonrası 7 Ayrılık Daha

Posted by

Galatasaray’da hareketli günler yaşanıyor. Ani bir gelişmeyle sözleşmesi feshedilen Belhanda sonrasında sarı kırmızılı kulüp diğer oyuncular içinde bir operasyon başlattı. Galatasaray, Belhanda’dan sonra 7 isimle daha yollarını ayıracak.

Üst Üste 2 Hafta Puan Kaybı

Süper Lig’in son iki haftasında üst üste puan kaybı yaşayan Galatasaray, liderlik koltuğunu Beşiktaş’a bırakırken bir yanda da bu kayıpların da nedenini arıyor. Şampiyonluk yarışına puan kaybıyla deva eden sarı kırmızılı kulüp oyuncu kadrosunda da bir operasyona başladı. Belhanda ise sözleşmesini tek taraflı fesheden Galatasaray, Belhanda sonrasında 7 isimle daha yollarını ayıracak.

Yüksek Maliyetli Futbolcular Gönderilecek

Ryan Babel

Sarı kırmızılı ekipte yüksek maliyeti olan bir diğer futbolcu ise Ryan Babel. Maliyetine ek olarak bir türlü istenen verimin alınamadığı sol kanat oyuncusuyla da Galatasaray’ın yolları ayrılacak. Sözleşmesi 2022’de bitecek olan 34 yaşındaki futbolcuya forma verilmesi planlanmıyor.

Radamel Falcao

2019-20 sezonunun başında sarı kırmızılı kulübe katılan Falcao Galatasaray formasıyla sadece 34 maça çıkabildi. Sakatlık nedeniyle yeşil sahalardan sık sık ayrı kalan futbolcu yüksek maliyet nedeniyle de vazgeçilecek Galatasaray’da üçüncü isim. Sözleşmesi 2022’de bitecek futbolcu için sezon sonunda gelecek teklifler değerlendirilecek.

Marcelo Saracchi

Takımdan gönderilmesi planlanan ikinci isim Marcelo Saracchi. Sezon başında RB Leipzig’den kiralanan 22 yaşındaki sol bek Galatasaray’da forma giydiği sürede sakatlık nedeniyle sık sık takımdan uzak kaldı. Fatih Terim, bonservis bedeli yüksek olan oyuncuya sezon sonunda yollarını ayırma kararı aldı.

Şener Özbayraklı

2019-20 sezonundan Fenerbahçe’den transfer edilen futbolcu Şener Özbayraklı da performans açısından hayal kırıklığı yaratan bir diğer isim. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan 31 yaşındaki sağ bekle sözleşme yenilenmeyecek.

Jimmy Durmaz

Galatasaray’ın Haziran 2021’de Karagümrük’ten dönecek olan İsveçli sağ kanatla sözleşmesi 2022 yılına kadar devam ediyor. Ancak Jimmy Durmaz Fatih Terim’in aklındaki kadroda yok. Sezon sonunda oyuncu için gelecek teklifler değerlendirilecek.

Martin Linnes

Sezon sonu sözleşmesi bitecek bir diğer isim ise Martin Linnes. Linnes’in görev bölgesinde Yedlin’i oynatmayı planlayan Fatih Terim, 29 yaşındaki sağ bekle sözleşmeyi yenilemeyecek.

Sekidika

Ara transfer döneminde Konyaspor’a kiralanan 24 yaşındaki Nijeryalı sağ kanat sezon sonunda geri dönecek. Galatasaray’da oynadığı dönemde istenen performansı gösteremeyen Sekidika’nın da yeniden kiralanması planlanıyor.