Başkent Derbisine Hamza Hamzaoğlu Yorumu

Süper Lig takımı Gençlerbirliği’nin teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, başkent derbisi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hamzaoğlu, ‘’Ankara için önemli bir maç. İki takım da maça moralli girecek. İki takım da formda.” dedi.

Süper Lig’de 24 puan ile 11. sırada yer alan Gençlerbirliği, MKE Ankaragücü ile karşı karşıya gelecek. Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Ankara derbisi ile ilgili açıklamalar yaptı. Teknik adam ‘’Ankara için önemli bir maç. İki takım da maça moralli girecek. İki takım da formda.” şeklinde konuştu.

İnşallah İstediğimiz Şeyleri Sahaya Yansıtırız

MKE Ankaragücü’nün Fenerbahçe galibiyetini alması ile ilgili Hamzaoğlu, oyuncuları ve teknik direktör Mustafa Reşit Akçay’ı tebrik etti. Deneyimli teknik direktör, derbi ile ilgili açıklamalarında “İki takım açısından da önemli bir karşılaşma. Alanyaspor karşılaşmasından sonra bu maçtan da iyi bir sonuçla ayrılmaya çalışacağız. İnşallah, istediğimiz şeyleri sahaya yansıtırız.” sözlerine yer verdi.

İyi Oynayıp Galibiyete Ulaşacağız

Hamzaoğlu, “Çok etkili bir takıma karşı oynayacağız. Özellikle savunma arkası koşularını iyi yapan oyunculara sahipler. Bunu da oyun anlayışı olarak benimseyen bir takım. Onlara o fırsatları vermemeye gayret edeceğiz. Biz de iyi oyun oynayıp sonuca ulaşmaya gayret edeceğiz. Sefa Yılmaz geçen maçta bileğinden sakatlandı. Bağlarında yırtık oluştu, onu 1,5-2 ay aramızda göremeyeceğiz. Kendisine buradan geçmiş olsun diyorum. Stancu’nun golle dönmesi ise sevindirici. Sio formunu yavaş yavaş yakalamaya başladı. Ayite’nin de sakatlığı vardı, onun durumuna da hafta sonuna kadar bakacağız.” açıklamalarında bulundu.

Ankaragücü’nün Ardından Galatasaray

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamzaoğlu, açıklamalarını “Galatasaray maçını düşünmek için önümüzde bir haftamız daha olacak. Şu an tamamen Ankaragücü maçına odaklandık. Artık bundan sonraki bütün maçlar zor geçecek. Çünkü telafisi olmayan haftalara girdik. ‘Seyirci sayısı olarak bu haftaki derbi maçında rekor kırmalıyız’ diye düşünüyorum. Bizleri destekliyorlar, geldiğimizden beri seyirci sayımızda artış var. Bu bizi çok memnun ediyor. İnşallah biz de onların beklentilerine cevap veririz. Onlara yakışan bir şekilde centilmence mücadelemizi sürdürüp iyi sonuçlar alırız. Taraftarlarımızı bu hafta bekliyoruz. Ankaragücü taraftarını da bekliyoruz. İki takım olarak inşallah onlara güzel bir maç izlettiririz.’’ sözleri ile sonlandırdı.