Başkanlar ve Teknik Direktörler PFDK’ya Sevk Edildi

Başkanlar ve Teknik Direktörler PFDK’ya Sevk Edildi

17 Aralık 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, geçtiğimiz hafta Süper Lig’de oynanan maçların ardından 3 Süper Lig kulüp başkanını ve 3 Süper Lig kulüp teknik direktörünü Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk etti.

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilen isimler ise şöyle: Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin, Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, Göztepe Teknik Direktörü İlhan Palut, Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Atılay Canel ve Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Yaptığı Açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu , geçen hafta Süper Lig’de oynanan maçların ardından 3 Süper Lig kulüp başkanını ve 3 Süper Lig kulüp teknik direktörünün, Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklama, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil’in ve Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma’nın sportmenliğe aykırı açıklamalar sebebiyle sevk edildiği bildirilirken, Denizlispor Başkanı Ali Çetin’in ise talimatlara aykırı hareketleri nedeniyle kurula sevk edildiği ifade edildi.

Öte yandan Fatih Karagümrük Teknik Sorumlusu Atılay Canel’in, Göztepe Teknik Direktörü İlhan Palut’un ve Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın da sportmenliğe aykırı açıklamalar sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildiği belirtildi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın Açıklamaları

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, geçen hafta Süper Lig karşılaşmalarında oynadıkları lider Aytemiz Alanyaspor maçının ardından basın mensuplarına birtakım açıklamalarda bulunmuştu. Sergen Yalçın, açıklamalarında maçı yöneten hakemleri, VAR uygulamasının başındaki hakemleri ve merkez hakem komitesini, beceriksizlik, bilgisizlik ve oyuna aşırı / taraflı müdahale gibi söylemlerle eleştirmişti.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın, maç sonunda yapıtğı bu eleştiriler sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildiği duyuruldu.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan resmi açıklamada, “BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü teknik sorumlusu ALİ RIZA SERGEN YALÇIN’ın 13.12.2020 tarihinde oynanan Aytemiz Alanyaspor – Beşiktaş A.Ş. müsabakası sonrası basın toplantısında ve flaş röportajda yapmış olduğu “sportmenliğe aykırı açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.