Domagoj Vida Beşiktaş’tan Ayrılıyor

Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın Gözünden Düşen Domagoj Vida İle Yollar Ayrılıyor

Domagoj Vida 4 Ocak 2018’de piyasa değeri 9 milyon Euro olmasına karşın bonservis ödenmeden siyah beyazlı ekibe katıldı. Hırvat milli takımında da savunmanın can damarını oluşturan Vida geçirdiği koronavirüs tedavisinin ardından takıma katıldı ancak Sergen Hoca’nın gözüne girmeyi bir türlü başaramadı.

2020-2021 sezonunda Süper Lig’de yalnızca 6 maçta görev alan Hırvat futbolcu bu karşılaşmalarda 540 dakika görev yaptı. Domagoj Vida Süper Lig’de bu sezon oynadığı 6 karşılaşmada takımına doğrudan gol katkısı sağlayamadı.

Takıma Maliyeti En Yüksek Futbolcu

Sergen Yalçın’ın savunmanın göbeğinde Welinton ile Montero ikilisine güvenirken yedek kalan Vida’nın takımdan ayrılması gündemde.

31 yaşındaki deneyimli stoper Vida 5 milyon Euro’luk güncel piyasa değerli ile takımının en değerli 5’inci oyuncu olmasına karşın, 3.4 milyon Euro (Güncel kur ile yaklaşık 32 milyon Türk Lirası) net maaşı ile siyah beyazlı ekibin en yüksek maaş ödediği oyuncu.

2020-2021 ara transfer dönemi yaklaşırken gün be gün artan transfer haberlerine bir yenisi de Domagoj Vida ile eklendi. Yüksek maliyeti (3,4 milyon Euro yıllık net maaş), yaşı (31) ve tartışılan performansının ardından iyi bir teklif gelmesi halinde Domagoj Vida’nın Beşiktaş’tan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

31 yaşındaki tecrübeli futbolcunun özellikle takıma olan yüksek maliyeti ve bu maliyete rağmen beklenilen performanstan uzak kalması sebebiyle teknik direktör Sergen Yalçın tarafından verilen rapora göre takımdan ayrılması. 2020-2021 sezonunda Süper Lig’de yalnızca 6 maçta görev alan Hırvat futbolcu bu karşılaşmalarda 540 dakika görev yaptı. Domagoj Vida Süper Lig’de bu sezon oynadığı 6 karşılaşmada takımına doğrudan gol katkısı sağlayamadı.

Bonservis bedeli ile transfer edilmesi planlanan Hırvat futbolcu Domagoj Vida’nın menajeri ile başkan Ahmet Nur Çebi’nin görüşme yapılacağı duyuruldu. Sergen Yalçın’ın raporunda “Bonservisle gönderebilirsek bütçe oluştururuz ve yerine daha uygun maliyetli transfer yaparız.” ifadelerine yer verdiği belirtildi.

Daha önce kendisine Avrupa’dan teklifler gelen deneyimli savunma oyuncusu Domagoj Vida İstanbul’da yaşamaktan mutlu olduğu gerekçesi ile bu teklifleri reddetmişti.

Beşiktaş camiasında ise Vida’ya başta Avrupa kulüpleri olmak üzere, Rus ve Arap ülkelerinden de teklifler var. Transfere en yakın kulübün ise İtalyan Roma ekibi olduğu gündemdeki yerini koruyor.