AVRUPA FATİHİ GALATASARAY

Posted by

Avrupa’ da ki temsilcimiz Galatasaray bu sezon UEFA Avrupa Ligi’nde yoluna lider olarak devam ediyorlar.

Sarı kırmızlı takım Galatasaray, E Grubu 5. maçında Marsilya’yı konuk ettiler. Kendi sahasında sarı kırmızlı takım Galatasaray Nef Stadı’nda güçlü rakibi Marsilya’ yı 4 – 2 mağlup eden Aslan, gruptan çıkmayı garantiledi.

Sarı kırmızlı takım Galatasaray bu sonuçların ardından son haftaya lider girerken UEFA Avrupa Ligi’nde son mücadele de Lazio deplasmanında kaybetmezse grubu zirvede tamamlayacak.

Temsilcimiz Galatasaray UEFA Avrupa Ligi’nde E Grubu nı lider olarak bitirmenin pesindeler.

GALATASARAY LİDER OLARAK GRUPTAN ÇIKMAK İSTİYOR

Sarı kırmızlı takım Galatasaray şuan da UEFA Avrupa Ligi’nde E Grubun’ da 5 karşılaşma sonunda topladıkları 11 puan ile liderlik koltuğunda oturuyorlar.

Bu sezon UEFA Avrupa Ligi’ndeki format gereği gruplarını lider tamamlayan takımlar diret olarak son 16 turuna çıkacak. Temsilcimiz sarı kırmızlı takım Galatasaray ‘da UEFA Avrupa Ligi’nde E Grubun lider olarak bitirip şubat ayını maç oynamadan direk son 16 turuna kalmak istiyorlar.

Son karşılaşmada Sarı kırmızlı takım Galatasaray, E Grubu 5. maçında Marsilya’yı Kendi sahasında 4 – 2 mağlup eden Aslan, gruptan çıkmayı garantiledi.

Sarı kırmızlı takımın grubunda ki diğer karşılaşmada ise İtalyan ekibi Lazio deplasmanda Lokomotiv Moskova’yı 3-0’lık skorla devirdi. İki takımın da almış olduğu bu sonuçlar sonrasında iki takım da gruptan çıkmayı garantiledi.

Temsilcimiz Galatasaray UEFA Avrupa Ligi’nde E Grubun’ da 5 karşılaşma sonunda topladıkları 11 puan ile liderlik koltuğunda oturuyorlar. Son karşılaşmasında ise grubun ikinci sırasında bulunana 8 puan lı takım İtalyan ekibi Lazio deplasmanın da karşı karşıya gelecekler.

GALATASARAY AVRUPA MAÇLARINDA ÇOK BAŞARILI

Sarı kırmızlı takım grubundan lider olarak çıkarak ön elem maçlarını oynamadan direkt olarak son 16 tur maçlarına çıkmak istiyorlar.

Temsilcimiz Galatasaray UEFA Avrupa Ligi’nde E Grubun’ dan lider olarak çıkama nın planları yapılıyor. İki takım arasında Lazio ve Galatasaray ‘ın maçlarına bakınca iki takımın da şimdiye kadar attığı ve yediği goller eşit. İki takım da 4 averaja sahipler. Bu sonuçlar ile İtalyan ekibi Lazio’ nun 1 – 0 galip gelmesi dahi Galatasaray’ı grupta 2. konuma düşürüyor olmuş olacaklar.

Eğer ki temsilcimiz sarı kırmızılı takımın grubu lider tamamlamak için Roma’dan Lazio’ dan en az 1 puanla dönmek zorundalar.

Temsilcimiz Galatasaray Gruptan lider olarak çıkması halinde UEFA Avrupa Ligi‘nde son 32 turunu atlayıp ön elem oynamadan direkt olarak son 16 turuna kalıyor ki bu da ocak ve şubat ayında takımın Avrupa’ da maç oynamayacağı anlamına geliyor. Grubu lider bitirmesi halinde sarı kırmızlı takım Galatasaray büyük bir avantaj elde ederek Final maçına sadece 3 maç kalmış olacak.  Bu 3 karşılaşmadan da çımaları halinde finalde oynama ihtimali olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir