GALATASARAY‘DA MOSTAFA MOHAMED BELİRSİZLİĞİ

GALATASARAY‘DA MOSTAFA MOHAMED BELİRSİZLİĞİ

26 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı kırmızlı takım Galatasaray ‘da geçtiğimiz sezon ortasında Mısır ekibi Zamalek ‘ den kiralık olarak kadrosuna kattığı MostafaMohamed ile ilgili flaş gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Sarı kırmızılı takımın geçtiğimiz sezon devre arasında kadrosuna katmış olduğu Mısırlı golcüsü MostafaMohamed’ in bonservisini alması için kısa bir süre kaldı. Bu sezonun devre arasına 31Aralık’a kadar Mısırlı golcüsünün bonservisini almak için kulübü Zamalek’ e 4 Milyon Dolar ödemek zorunda.

Sarı kırmızlı takım golcü oyuncunun sözleşmesini almak isterken kulübü Zamalek’ ten ilginç iddialar ortaya çıktı.

Zamalek Başkanı MortadaMansour, sarı kırmızlı takım Galatasaray’ın 4 milyon Dolar serbest kalma bedeliyle MostafaMohamed’ i alamayacağını iddia ediyor.

SARI KIRMIZLI TAKIM KADROYA KATMAK İSTİYOR

23 yaşındaki Mısırlı golcüsü MostafaMohamed sarı kırmızlı takım Galatasaray ‘ da göstermiş olduğu performansı sonrasında bu sezon sonunda satın alma opsiyonunu da kullanıp oyuncuyu tamamen sarı kırmızlı formayı giydirmek istiyorlar.

Sarı kırmızılı takımın teknik adamı Fatih Terim 23 yaşındaki Mısırlı golcüsü MostafaMohamed için karar vermesi gerekiyor ki aslında son toplantı da da bunu söylemişti mısırlı oyuncunun bonservisini almak istedikleri ve planlarını da bu yönde devam ediyor.

Geçtiğimiz sezon devre arasında kadrosuna kattığı Mısırlı golcü için sarı kırmızılı takım bonservisini almak için satın alma opsiyonunu kullanmak zorunda. Mısırlı golcünün bonservisini ala bilmesi için sarı kırmızlı takımın Zamalek kulübüne 31 Aralık 2021 kadar 4 Milyon Doları ödemek zorundalar. Mısırlı golcü MostafaMohamed ‘ in sarı kırmızlı takım da kalıp kalmayacağı konusu meraklatakip edilirken burada ki ön büyük karar tecrübeli teknik adam Fatih Terim kalmış durumda olsa da Dolar kurunda ki son günler deki gelişmeler sonunda nasıl bir yol izleneceği merak konusu.

Kurda ki farkı söyle anlaya biliriz ki sarı kırmızlı takım Mostafa Mohamed‘i transfer ettiği 1 Şubatta 4 Milyon dolarlık opsiyon 28.840.000 TL yapıyordu. Bugün bu rakam 48.480.000 TL. Zarar 19.640.000 TL.

Sarı kırmızılı takım da halen kiralık olarak forma giyen 23 yaşındaki Mısırlı golcüsü MostafaMohamed için sarı kırmızlı takım aralık ayı sonuna kadar ödenmesi gereken satın alma opsiyonunu 4 Milyon doları kulübü Zamalek ‘ e ödeyerek oyuncunu kesin olarak kadrosuna katacaklar dır ki golcü oyucu için Avrupa ‘dan çok ciddi teklifler de kapıda.

SÖZLŞEMESİ GEÇERSİZ SAYILACAK İDDİASI

Zamalek kulüp başkanı na göre sarı kırmızlı takım Galatasaray ile yapılan anlaşma nın FIFA tarafından onaylanmayacağını söyleyen başkan MostafaMohamed, 20 milyon Euro edebileceğini düşündüğü için oyuncunun satışını onaylamayacak gibi görünüyor.

İki takım arasında ki yapılan anlaşma ile ilgili de Galatasaray‘ın yaptığı önceki sözleşme FIFA tarafından onaylanmayacak çünkü imzayı veren kişi yönetim kurulu üyesi olmadığını iddia eden başkan, komite üyelerinin mali konularda belirleyici olamayacağını ifade etti.

Bu karar için sarı kırmızlı takımın kısa süre içinde neler yapacağını göreceğiz ki işler oldukça karmaşık bir durumda.