GALATASARAY’DA DEVRE ARASINDA SORUNLAR ÇÖZÜLECEK

GALATASARAY’DA DEVRE ARASINDA SORUNLAR ÇÖZÜLECEK

26 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı kırmızlı takımın tecrübeli teknik adamı fatih Terim takımın süper lig de ki kötü formu sonrasında takım da ki problemleri belirleyen teknik adam devre arasında çözüme kavuşturacak.

Takımda bakıldığın da ilk olarak gol problemi 1. Sırada yer alıyor diye biliriz. Gol yollarında etkisiz olan sarı kırmızlı takım girdikleri pozisyonları gole çeviremiyorlar.

İkinci olarak ise takımın oyun kurmada ki orta sahada destekleyecek bir oyuncuya sahip değiller ki bu da takımın en büyük sorunu 6 numara krizini gözler önüne seriyor.

Tecrübeli teknik adamı fatih Terim’ in oyun planın da iki bek ‘İ de çok önemli. Hücum futbolu oynatan teknik adam iki bekinin de oyun içinde takıma en üst seviyede hücumda katkı vermesini istiyor ki iki beki de bu sezon ki performansları ile iyi sinyaller vermedi.

GALATASARAY’DA NET GOLCÜ ARAYIŞI

Sarı kırmızlı takımın golcü isimleri bu sezon gol yollarında formsuz olmaları nedeni ile sarı kırmızılı takımın teknik patronu tecrübeli isim Fatih Terim de devre arası transfer sezonunun kendileri için oldukça önemli olduğu dile getiren hoca transfer döneminde kadrolarına an az 1 golcü kazandırarak sorunu çözmek istiyorlar.

Kadro da Halil Dervişoğlu. M.Diagne ve mısırlı golcü Mostafa Mohamed ‘in bu sezon takımlarına gol yollarında verdikleri katkı düşük kaldı. Özelikle bu sezon Mısırlı golcü Mostafa Mohamed sarı kırmızlı takım ile 20 karşılaşmada forma sanası bulurken 4 gol 1 de asist katkısı sağlaya bilirken oyuncunun bonservis bedeli de henüz alınmamış durumda ki güncel dolar kuruna bakılınca da nasıl bir çözüm bulacaklar merak ile bekleniyor.

M. Diagne ise sarı kırmızılı forma ile 3 gol ve 1 de asist katkısı sağlaya bildi.

OYUN KURABİLMEK İÇİN 6 NUMARA ŞART

Sarı kırmızlı takımın bu sezon en belirgin sıkıntı çektikleri bölge 6 numara oldu. Geriden savunmadan oyun kurmada Nelsson ve Marcao ikilisi savunmada oyunu kurmada etkili olurken orta sahada oyuncuları ile bu topları buluşturup oyunu rakip yarı sahada daha rahat oynamaları zorlaştı.

Neredeyse sarı kırmızılı takım da iki sezondur kadrosun da 6 numarası yok. Sarı kırmızlı takım Galatasaray ön libero sorununu Portekizli oyuncusu Gedson Fernandesayrıldıktan sonra takımda çok fazla yokluğu hissedilmeye başlamıştı ki bu yaz transfersezonun da başında Portekizli oyuncuyu sarı kırmızlı takıma yeniden kazandıra bilmek için çok uğraşmış olsalar da kulübü Benfica buna izin vermemişti.Sarı kırmızlı takım da yaz transfer döneminin son günlerinden kadrosuna kattıkları 21 yaşındaki Brezilyalı ön libero Gustavo Assunçao’ nın zayıf ve beklenen düzeyde olmaması devre arasında bir 6 numara transferi kesinlikle olacak gibi.

Savunmada iki stoper i de çok başarı lı ancak aynı durum iki bek için de geçerli değil. Tecrübeli teknik adamı fatih Terim’ in oyun planın da iki bek ‘İ de çok önemli. Hücum futbolu oynatan teknik adam iki bekinin de oyun içinde takıma en üst seviyede hücumda katkı vermesini istiyor.