KARA KARTAL’DA TEİXEİRA BEKLENTİNİN ALTINDA KALDI

KARA KARTAL’DA TEİXEİRA BEKLENTİNİN ALTINDA KALDI

27 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ın yaz transfer döneminde kadrosuna birçok yıldız oyuncular katarak bu sezon hem şampiyonlar liginde iddialı konuma gelmek hem de yeniden süper lig de şampiyonluk kupasını kaldırmak istiyorlardı.

Kara kartal bu sezon şampiyonlar liginde oldukça erken havlu atan takım süper lig de ise şampiyonluk yarışından uzakta kalmış durumdalar.

Yaz transfer sezonunda kadroya katılan 31 yaşındaki Brezilyalı on numara Alex Teixeira siyah beyazlı forma ile göstermiş olduğu performansı hayal kırıklığı yaratıyor.

Bu sezon siyah beyazlı takım ile toplamda 12 karşılaşmada yer alan Brezilyalı oyuncu Alex Teixeira sadece takımına 3 gol katkısı sağlaya bildi.

3,4 MİLYON EURO KAZANIYOR ANCAK KATKISI YOK

Siyah beyazlı takım bu sezon yaz transfer döneminde birçok oyuncu kadrosuna katarak iddialı bir takım kurmuşlardı.

Kadroya katılan oyuncular dan 31 yaşındaki Brezilyalı on numara Alex Teixeira siyah beyazlı forma ile göstermiş olduğu performansı hayal kırıklığı yaratıyor.

Kara kartal bu sezon hem şampiyonlar liginde iddialı konuma gelmek hem de yeniden süper lig de şampiyonluk kupasını kaldırmak istiyorlardı ki alınan sonuçlar sonunda takım iki kulvarda da havlu attılar.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş şampiyonlar liginde Avrupa’da beş maçta da sahadan eli boş ayrılan kara kartal da birçok oyuncu bu sezonki performansıyla beklentilerin çok uzağında kalmış durumdalar.

Kadroya bu sezon katılan ve bu sezon ki performansı ile hayal kırkılığı yaratan isimlerin başında 31 yaşındaki Brezilyalı on numara Alex Teixeira geliyor.

31 yaşındaki Brezilyalı on numara Alex Teixeira Shakhtar Donetsk formasıyla geçirdiği 6 sezon sonun da attığı goller ile gündeme gelen tecrübeli isim bu sezon siyah beyazlı takım ile bu performansından çok uzakta kaldılar diye biliriz.

Bu sezon büyük umutlar ile takıma katılan 31 yaşındaki Brezilyalı on numara Alex Teixeira siyah beyazlı takım ile toplamda 12 karşılaşmada şans bulan oyuncu sadece 3 kez rakip fileleri havalandıra bildi. Süper lig de 2 gol ve 1 de şampiyonlar liginde golü olan oyuncu bu sezon siyah beyazlı takımın transferleri arasına en kötü performansa ulaşan isim oldu diye biliriz.

SERGEN YALÇIN TRANSFERDEN PİŞMAN

31 yaşındaki Brezilyalı on numara Alex Teixeira siyah beyazlı takıma gelirken Beşiktaş kulübünden imza parası olarak 900 bin Euro verilen ve bonuslar ile birlikte toplamda Beşiktaş’ın bu sezon kasasından 3,4 Milyon Euro’ nun üzerinde bir para çıkacağı oyuncu için bu performansı sonrasında alınan ücret tartışılmaya başlandı.

Beşiktaş ‘a daha çok Asist yapma özelliğiyle kadroya dahil edilen oyuncu bu hünerini ise hiç kullanamadığı gibi etrafında ki oyuncuları da etkilemiş durumda. 

Siyah beyazlı takım bu sezon ki transfer de ki yapılan hataları bri daha yapması için iyi bir ders çıkarmışlardır.