AVCI VE TRABZONSPOR’UN MUHTEŞEM UYUMU

AVCI VE TRABZONSPOR’UN MUHTEŞEM UYUMU

10 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Trabzonspor 30 puanla lider konumunda oturuyor. Rakipleri ile arasındaki puan farkını bayağı açan Trabzonspor milli araya mutlu giren takımlardan biri oldu. En yakın rakibi Hatayspor 12. Haftada kaybedince 23 puan değişmesi ve aralarındaki fark 7’ye çıktı.

Galatasaray ile 9 puan farkı, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile de puan farkı 10 oldu. Bu başarı ve bu yenilmeden liderlik koltuğuna oturan bir Trabzonspor istatistiği her geçen gün rakiplere korku salıyor.

TRABZONSPOR’UN DEĞERLİ OYUNCULARI

Bakasetas oyunun her yönünü oynayabilen bir oyuncu olsa da biraz da pozisyon gereği her zaman ihtiyaç duyulan savunma işlerini yapabilecek bir oyuncu değil. Bu noktada ise Berat Özdemir’e çok büyük iş düşüyor.

Beşiktaş’ın efsanesi Atiba gibi bir oyuncu olarak algılanabilecek bir oyuncu olan Berat, alternatifi Siopis’ten daha az top kapmaya yatkın bir oyuncu olmasına rağmen alanları doğru kapatmayı başardığı ve bu sayede savunma yerleşimine de katkıda bulunduğu için oldukça önemli bir adam.

Trabzonspor’un beklerinden alamadığı savunma katkısını Beratla birlikte oluşturulan merkez üçlüden aldığını varsaydığımızda, Berat’ın orta sahada oynadığı mevkiden başka bir mevkide oynaması Trabzonspor’un tüm savunma sistemini çökertiyor.

Trabzonspor’un en sorunlu bölgesi olarak ise sol bek öne çıkıyor. Buradaki alternatifler savunma katkısı adına yeterli değil, sol kanatta oynayan yıldız oyuncu Nwakaeme de 80 metre koridorda durmadan bekteki arkadaşına yardım edebilecek bir yaşta değil.

FENERBAHÇE’DE MESUT ÖZİL PENALTI MUTLULUĞU YAŞATTI

Grubun 5.maçında Olympiakos ile UEFA Avrupa Ligi’nde devam etme yolunda kritik bir mücadele çıkacak olan sarı lacivertliler, mağlup olması halinde yoluna UEFA konferans Ligi’nde devam edecek gibi görünüyor.

Ligde ise bu sezon ilk penaltısını Kayserispor karşısında kullanan Sarı Lacivert ekip, İrfan Can Kahveci’nin  33. dakikada yaptığı vuruştan yararlanamadı ve öne geçme fırsatını tepti.

90 + 5’te Mesut Özil’in penaltı vuruşundan yararlanan Fenerbahçe, bu sezon ligdeki ilk penaltı gölünü kaydetti ve son saniyede bir puanı kurtarmayı başardı Bu sezon penaltıyı gole Çevirme oranında %40’lık başarıya ulaşan sarı lacivertler, geçen sezon %75’lik başarı oranına sahipti.