Fırtına Trabzonspor Şampiyonluğa Yürüyor

Fırtına Trabzonspor Şampiyonluğa Yürüyor

10 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in 12’inci haftasında ezeli rakibi Beşiktaş’ı İstanbul’da 2-1 yenerek çok kritik bir galibiyete imza atan Trabzonspor, zirve yolundaki diğer rakiplerinin de puan kaybetmesiyle birlikte farkı iyice açtı.

Hatayspor ve Konyaspor’a 7 puan fark atarak liderlik koltuğunda oturan Bordo Mavililer, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın ise 10’ar puan önünde yer alıyor.

Abdullah Avcı yönetiminde bambaşka bir performans sergileyen ve gösterdiği performansla birlikte taraftarlarını mutluluğa boğan Trabzonspor, camiayı da iyice şampiyonluk havasına sokmuş durumda.

Avcı Tarih Yazıyor

Süper Lig’in 12’inci haftasında Beşiktaş karşısında aldığı galibiyetle birlikte puanını 30’a yükselten Abdullah Avcı ve öğrencileri, şimdiden tarihe geçmeyi başardılar. 1995/1996 sezonunun 12 haftalık diliminde 32 puan toplayarak tarihe geçen Trabzonspor kadrosunun bu başarısına en çok yaklaşan ekip olmayı başaran Abdullah Avcı’nın Trabzonspor’u ligde emin adımlarla şampiyonluğa yürüyor.

Kağıt üstünde şampiyonluk yolundaki en ciddi rakibi olarak gösterilen Beşiktaş’ı dış sahada üst üste ikinci kez yenmeyi başararak ciddi bir başarıya imza atan Trabzonspor, ezeli rakiplerine 10 puan fark atmayı başarırken, bu sezonun flaş takımları Hatayspor ve Konyaspor’un da 7 puan önünde yer alıyorlar.

12 haftada 9 galibiyet ve 3 beraberlik alarak ligin tek namağlup takımı olarak macerasına devam eden Trabzonspor’da başarılar bunlarla da sınırlı değil.

Bordo Mavililer, Beşiktaş karşısında alınan galibiyetle birlikte dış sahalardaki yenilmezlik serisini 24’e çıkartırken, geçtiğimiz sezonun 29’ncu haftasında aldıkları Alanyaspor mağlubiyetinden bu yana Süper Lig’de maç kaybetmiyorlar.

Beşiktaş karşısında alınan üst üste ikinci dış saha galibiyetiyle birlikte bu başarıyı 2012 senesinden bu yana ilk kez tekrarlayan Bordo Mavililer, milli aradan dönüşte kendi sahalarında Gaziantep FK’yı ağırlayacakları maçtan galip gelerek şampiyonluk yürüyüşünü devam ettirmeyi amaçlayacaklar.

Trabzonspor’da Her Şey Planlandığı Gibi

Süper Lig’in 12’inci haftası itibariyle şampiyonluk yolunda çok ciddi bir avantajı elde etmeyi başaran Trabzonspor’da maçlara dair yapılan planların işliyor olması, Abdullah Avcı’nın büyük bir başarısı olarak gösterilmeli.

Tıpkı geçtiğimiz sezonun şampiyonu Beşiktaş gibi as kadrosu oldukça kuvvetli olan ancak alternatiflerde sıkıntı yaşayan Trabzonspor, yaşanan ekstra sakatlıklar veya gününde olmama gibi sorunların üstesinden rahatlıkla gelebiliyor.

Her bir alternatifin tam verimle oynadığı ve takımın planına uyduğu bir ortamda gelen galibiyetler Trabzonspor camiasının ne kadar kenetlendiğine de büyük bir işaret.

Beşiktaş gibi ligin evinde en kuvvetli takımlarından birinin karşısında savunmada Edgar Ie’nin eksikliğiyle sahaya çıkan Trabzonspor, maç içinde Anastasios Bakasetas gibi hücumda liderlik eden bir oyuncunun ve hatta Edgar Ie yerine oynayan Hüseyin Türkmen’in sakatlanmasına rağmen oluşturulan alternatif planlar ve maç boyu gösterdikleri konsantrasyonla birlikte rakibini alt etmeyi başardı.

Ekstra puan kayıpları yaşamazsa sezonun 12’inci haftası itibariyle ligin şampiyonluk yolundaki en net takımı olan Trabzonspor’da taraftarların sevinç gösterileri de şampiyonluğa duyulan hasretin en büyük göstergesi.