Aslan Galatasaray Yeniden Lemina’yı İstiyor

Posted by

Yeni sezon için transfer çalışmalarına devam eden Galatasaray’da ikinci Lemina rüzgârı esiyor. Daha önce 2019 – 2020 sezonunda Sarı Kırmızılı forma giyen Mario Lemina, eski takımına dönebilir. Ön libero oyuncusu şu an için Premier Lig ekiplerinden Southampton kadrosunda.

Aslan, orta sahayı kuvvetlendirmek için farklı isimleri değerlendiriyor. Kulüp gündeminde daha önce Galatasaray kadrosunda oynayan 27 yaşındaki Lemina var. Başkan Burak Elmas, UEFA tarafından verilen FFP yasağını göz önünde bulundurarak radikal bir hamle yapmaktan imtina ediyor. Yeni transferler için son derece titiz davranan yönetimin radarında tanıdık bir isim olan Mario Lemina var.

İngiliz Takımından Kiralanabilir

İngiliz ekibi Southampton’ın kadrosunda yer alan Afrikalı futbolcunun kiralanması ya da bonservisinin alınması ihtimaller dahilinde. Galatasaray, Lemina transferi için menajerin şartlarının ne olduğunu öğrenmek için kolları sıvadı. Genç yıldız, futbol kariyerine resmi olarak Lorient B ile başlamıştı.

3 Ağustos 2020’de 10,50 milyon Euro karşılığında Southampton’a transfer olan Lemina, 2. Lig takımlarından Fulham’da da oynadı. Gabon milli oyuncusu, 31 Mayıs 2021’de Southampton’a döndü. Galatasaray’da oynadığı süre boyunca 28 maçta yer alan ön libero, 1 kez topu ağlar ile buluşturdu. Fulham kadrosunda ise oynadığı 30 müsabakada 1 asist ve 1 gole imza attı.

Galatasaray İçin Fedakârlık Yapabilir

Daha önce de takımda yer alan Mario Lemina, Sarı Kırmızılı forma giyebilmek için fedakarlık yapabileceğini belirtti.  Galatasaray da bu fedakarlığa karşı boş değil. Yönetim, 27 yaşındaki ön libero için İngiliz ekibine 1 milyon Euro ödeyebilir. Ek olarak Lemina’ya ödenmesi düşünülen senelik ücret ise 2 milyon Euro.

Türkiye’yi çok sevdiğini her fırsatta belirten başarılı oyuncu, Bodrum’a tatile gitti. Yaptığı açıklamalarda, Galatasaray’ın formasını bir kez dahi giyebildiği için hem gururlu hem de onurlu olduğunu belirten Mario Lemina, yarım kalan hikayenin devam edebileceğine dair yeşil ışığı yaktı. Genç yıldızın aynı zamanda, iyi günde de kötü günde de Aslan’ı bırakmayacağını söylemesi dikkatlerden kaçmadı. Afrikalı oyuncu, önümüzdeki günlerde Sarı Kırmızılı taraftarlara büyük bir sürpriz yapabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir