Aslan Galatasaray’dan Stanciu Çalışmaları

Yeni sezona güçlü bir kadro ile başlamak isteyen Galatasaray, transfer görüşmelerini bu doğrultuda gerçekleştiriyor. Rumen oyuncular Nicolae Stanciu ve Olimpiu Morutan için takımlarıyla temasa geçilmişti. Ancak bu görüşmeler üzerine sürpriz bir durum gerçeleşti. Kulübü ziyarete gelen Hagi ve Popescu Stanciu için referans verdi. Bunun üzerine Fatih Terim başarılı futbolcu için harekete geçilmesini istedi. Bu durumda öncelik Stanciu’ya verilmiş oldu ve takım, futbolcu için 4 milyon Euro ödemeye razı oldu.

CİM BOM’DAN GELİŞMELER

Geçen ay başkanlık koltuğunu Burak Elmas devralmış ve genç başkan ilk iş olarak Fatih Terim’i Florya’ya görevi başına getirmişti. İkili arasında gerçekleşen toplantılar neticesinde mevcut kadronun değerlendirilmesi ve eksikler doğrultusunda bir liste çıkarılması kararlaştırılmıştı.

Fatih Terim yeni bir transfer listesi hazırlamış ve transfer görüşmeleri bu doğrultuda yapılmaya başlanmıştı.

Bu süreçte Galatasaray 2 yerli oyuncu Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara kadroya dahil edilmiş ve Barış Alper Yılmaz ile de görüşmeler gerçekleştirilmişti. Yılmaz’ın da kadroya dahil edilmesinin ardından sıra Bursasporlu İsmail Çokçalış’a geldi. 21 yaşındaki genç yetenek ile görüşmeler sürdürülüyor.

Takımdan ayrılan Younes Belhanda’dan boşalan 10 numara için arayışlar devam ediyor. Yönetimin radarına iki yeni isim girdi: Rumen oyuncular Stanciu ve Morutan. Geçen günlerde takımı ziyarete gelen ekibin efsane futbolcuları Gheorghe Hagi ve Gheorghe Popescu’dan Stanciu için olumlu değerlendirme geldi. Bunun üzerine Fatih Terim başarılı oyuncunun öne alınmasını istedi. Bunun üzerine Rumen oyuncunun transferi için hazırlıklar yapıldı.

TEKLİF HAZIR

Önceliği Stanciu’ya veren Galatasaray, Çek takımı Slavia Prag’a 3.5-4 milyon Euro civarında bir teklif sunmaya hazırlanıyor. 28 yaşındaki Stanciu’ya ise senelik 1.3 milyon Euro değerinde bir teklif yapılacak. Fatih Terim’in başarılı oyuncuyu uzun süredir takip ettiği ve yönetime şartları zorlayın diye rapor verdiği bildirildi.

Stanciu için elinden geleni yapacak olan takımın alternatif ismi ise yine bir Rumen olan Morutan. Rumen ekiplerinden FCSB’nin 22 yaşındaki genç oyuncusu için de temasa geçilecek. Stanciu transferi gerçekleşmezse sarı kırmızılı takımın tüm odağı Morutan’a kayacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir