Aslan Galatasaray’dan Yerli Atağı

Gelecek sezonunda mutlak galibiyeti hedefleyen Sarı Kırmızılılar, transfer çalışmalarına son hızla devam ediyor. Cim Bom, tecrübeli teknik adam Fatih Terim’in hazırladığı listeler doğrultusunda görüşmelerini sürdürüyor. Takımda yerli oyuncular için çalışmalar hız kesmiş  durumda. İlk etapta Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara takıma dahil edilmişti. Sonra Barış Alper Yılmaz’ın da dahil olduğu kadroya yeni yerli bir ismin daha ekleneceği öne sürüldü. Fatih Terim, Bursasporlu İsmail Çokçalış’ı gözüne kestirdi.

Galatasaray yerli oyuncuda bu sene atağa kalktı ve adım adım yerli kadrosunu şekillendiiryor. Sezona güçlü başlamak istiyor.

CİM BOM’DAN GELİŞMELER

Geçtiğimiz ay Burak Elmas sarı kırmızılı takımın 38. başkanı olarak koltuğu devraldı. Son 30 yılın en genç başkanı Elmas’ın ilk işi Fatih Terim’i Florya’ya geri döndürmek oldu. Fatih Terim işinin başına geçince ikili arasında toplantılar gerçekleşti ve yeni sezon için radikal bazı kararlar alınmıştı. Daha sonra Galatasaray’da Fatih Terim mevcut kadro ile ilgili raporlar hazırladı ve yönetime sundu. Bunun yanında kadroya dahil edilmesini istediği futbolcuların da bir listesini hazırlayarak ilgili mercilere iletti.

Tecrübeli hoca Fatih Terim’in üzerinde ter döktüğü liste doğrultusunda transferler ile görüşmelere devam ediliyor.

Geçen sezonu ikinci sırada bitiren Galatasaray, gelecek sezon mutlak galibiyeti hedefliyor. Bunun için takıma yeni sezondan önce birkaç isim daha daha dahil etmek isteniyor.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) getirdiği 8+6 yabancı kuralından sonra yerli oyuncular kıymete bindi. Sarı kırmızılı takım da bu rüzgardan nasibini almış ve ilk etapta 2 yeni yerli ismi formanın renklerine bağlamıştı.

Göztepeli Alpaslan Öztürk ve Kasımpaşalı Aytaç Kara’dan sonra Barış Alper Yılmaz da kadroya dahil edildi. Bursaspor forması giyen 21 yaşındaki genç oyuncu İsmail Çokçalış da kadroya alınmak isteniyor.

İSMAİL ÇOKÇALIŞ İLE GÖRÜŞME

Fatih Terim, başarılı sağ bek ile bir görüşme gerçekleştirdi. Terim, 21 yaşındaki Çokçalış’a kendisinden uzun vadede yararlanmak istediğini belirtti ve bu doğrultudaki planlarını genç yıldıza iletti.

Bu görüşmenin üzerine Çokçalış’ın Aslan’da forma giymek istediği belirtildi. Bursaspor ile genç yetenek için temasa geçildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir