Ara Transfer Dönemi Günlüğü: 10 Ocak Pazar

Ara Transfer Dönemi Günlüğü: 10 Ocak Pazar

10 Ocak 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Ocak ayının gelişi ile birlikte ara transfer dönemi başladı. 6 Ocak tarihinde başlayan transfer döneminde 10 Ocak Pazar günü yaşanan gelişmeler…

Transfer döneminde adı bol bol Türk kulüpleri ile birlikte anılan Monaco’nun Nijeryalı futbolcusu Henry Onyekuru ve ailesi bu sabah İstanbul’a geldi. Yıldız futbolcu İstanbul Havalimanı’nda aktaralı olarak Fransa’nın Nice şehrine uçtu. Futbolcunun ailesi ise İstanbul’da kaldı. Berberinde 10 bavul ve ailesini getiren Nijeryalı kanat oyuncusu kulübü ile son işlemleri yaptıktan sonra geri İstanbul’a dönecek.

Galatasaray Ara Transfer Sürecinde Ne Yapıyor?

Fatih Terim ile birlikte transfer çalışmalarını hızlandıran sarı kırmızılı takım yurt içinde ve yurt dışında mesai harcıyor. Haftalardır kadro dışı olan Trezeguet’in kiralanması konusunda Aston Villa ile görüşme yapan Galatasaray, Onyekuru için çalışmalarına devam ediyor. Transfer döneminde adı bol bol Türk kulüpleri ile birlikte anılan Monaco’nun Nijeryalı futbolcusu Henry Onyekuru ve ailesi bu sabah İstanbul’a geldi. Yıldız futbolcu İstanbul Havalimanı’nda aktaralı olarak Fransa’nın Nice şehrine uçtu. Futbolcunun ailesi ise İstanbul’da kaldı. Berberinde 10 bavul ve ailesini getiren Nijeryalı kanat oyuncusu kulübü ile son işlemleri yaptıktan sonra geri İstanbul’a dönecek.

Galatasaray, Alanyaspor ile bağlarını koparmaya hazırlanan Salih Uçan içinde diğer yandan çalışıyor. 27 yaşındaki oyuncunun ara transfer döneminde uygun bir bedelle transfer edilmesi için Galatasaray ve alanyaspor masaya oturacak.

Galatasaray^ın Konya yenilgisi sonrasında eleştirilen Emre Akbaba, 1 milyon 750 bin olan yıllık ücretini 1 milyona indiriyor. Akbaba’nın ardından iç transfer sözleşmesini yenileyen diğer oyuncular ise Muslera ve Ömer Bayram oldu.

Galatasaray 2017’de altyapıda beğendiği Burundili yıldızında ara transfer sürecinde peşinde. 22 yaşındaki ön libero Youssouf Ndayishimiye için Malataya’ya resmi teklif de bulundu.

Galatasaray 2017’de altyapıda beğenilmeyen Burundili yıldızın peşinde. Sarı-kırmızılılar, Malatya’nın 22 yaşındaki ön liberosu Youssouf Ndayishimiye için resmi teklif yaptı. (Takvim)

Dünya ve Türk Futbolunda Transfer Süreci

Trabzonspor 28 yaşındaki 10 numaranın menajeri ile görüşme sağladı. Almanya’da senelik 2.3 milyon Euro kazanan Yunus’un Trabzonspor’dan yaklaşık 1.8 milyon Euro talep ettiği belirtildi.

Paris Saint Germain yeni teknik direktörü Mauricio Pochettino Sergio Aguero’yu takımda görmek istiyor.

Mesut Özil, sezonun geri kalanı için Fenerbahçe ile görüşmeye devam ediyor fakat Arsenal oyuncunun haftalık maaşının herhangi bir kısmını ödemek istemediğini belirtti. Öte yandan Mesut Özil’in menajeri yıldız futbolcunun ABD takımlarında oynamak istediğini açıkladı.