Trabzonspor’un Rakibi Molde Oldu

Yeni sezon hazırlıkları devam eden Trabzonspor’da maç heyecanı erken başladı. Transfer yaz dönemi boyunca yoğun bir tempoda çalışmalarını yürüten Bordo Mavililer, yeni sezon için mutlak şampiyonluk peşinde… Transfer dönemi boyunca birçok yıldız isimle temas kuran Bordo Mavili ekip, yeni sezon için iddialarını yıldız ve genç isimlerle şimdiden belli etmeye başladı.

Son olarak Dorukhan Toköz ile sözleşme masasına oturan Trabzonspor yönetimi, yeni sezon için çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Bu esnada ise yeni rakipleri belli olan Trabzonspor, 3. Ön Eleme Turu heyecanını yaşamaya başladılar. UEFA’nın bu sezon bir ilki gerçekleştirerek ilk kez düzenlediği Avrupa Konferans Ligi nefesleri kesmeye hazırlanıyor. Lig’de mücadele edecek Trabzonspor ekibi ise 3. Eleme Turu’nda yer alacak ve sahada karşı karşıya gelecek rakipleri ise Molde FK olacak.

Norveç Ekibi Molde FK Tur Atlayan Taraf Oldu

Trabzonspor ile UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu için eşleşen ve aynı sahada kozlarını paylaşacak olan Molde FK, bir Norveç ekibi… Trabzonspor ile eşleşmeden öncesinde turnuvanın 2. Ön Eleme Turu’nda çetin bir mücadele ortaya koyan Norveçliler, Servette ekibiyle kozlarını paylaşmıştı. İlk karşılaşmalarında kendi sahalarına İsviçre ekibi Servette’yi konuk eden Norveçliler 3-0 skorunu elde etmiş ve rövanş maçı için umut yaratmışlardı.

Rövanş karşılaşması için İsviçre ekibine konuk olan Molde FK, 2-0’lık bir skorla karşılaşmış ve mağlubiyet ile sahadan ayrılmışlardı fakat bu onların turnuvayı atlayan isim olmalarına engel olmadı. Tur atlama hakkını bir fark skorla elde eden Norveç ekibi Molde FK, böylelikle UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu’nda Trabzonspor’la aynı sahayı paylaşma hakkını da elde etmiş oldular.

3. Ön Eleme Turu 5 ve 12 Ağustos Tarihlerinde…

UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu için nefesler tutuldu ve tüm gözler ise 5 Ağustos tarihine çevrildi. Temsilcimiz Trabzonspor ve Norveç ekibi Molde FK’nın ilk karşılaşması 5 Ağustos tarihinde olacak. Tur atlamak için ön izlenimi verecek olan ilk maçtan sonra ise tüm gözler rövanş maçı için 12 Ağustos tarihine çevrilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir