Trabzonspor’da Transfer Rüzgarı Güzel Esiyor

Trabzonspor’da Transfer Rüzgarı Güzel Esiyor

30 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in gelecek sezonu için yoğun bir şekilde çalışmalarına devam eden Trabzonspor’da flaş iddialar ortaya atılıyor. Rakip takımlar gibi Trabzonspor da transfer arayışından geri kalmış değil. Bordo-mavili ekip gözüne kestirdiği Dorukhan Toköz ile anlaşmaya varmış gözüküyor.

Bordo mavili Trabzonspor takımı yeni sezon öncesi kadrosunu güçlendirmek için en iyi şekilde mücadele ediyor. Hem bütçe olarak hem de oyuncu performansı olarak adımlarını ve transferlerini sağlam atmaya çalışıyor.

Dorukhan Toköz Kimdir?

Genç yetenekler futbolcu transferleri sayesinde her yeni sezonda yeteneklerini sergileme fırsatlarını elde ediyorlar. Günümüzün parlayan yıldız oyuncularından bir tanesi de Dorukhan Toköz olarak ön plana çıkıyor. 1996 yılında dünyaya gelen yıldız oyuncu bir dönem Beşiktaş’ta görev alarak adını genç yetenekler arasına yazdırmış bir isim olarak karşımıza çıkıyor. Genç futbolcu ilk kariyer adımını ise 2015 yılında Eskişehirspor’da profesyonel olarak oynadığı dönemde atmış oldu.

2018 yılında ise hızlı bir biçimde Beşiktaş’a transfer olarak ismini futbol camiasına duyuran oyuncu önümüzdeki yeni sezonda ise ortaya atılan iddia ile Trabzonspor’a transfer haberlerini gündeme bomba gibi düşürmüş oldu. Türkiye’de günden güne futbola olan ilgi artıyor ve birçok takımın altyapısında yetiştiği gelişen yetenekler bir bir gün yüzüne çıkıyor. Dorukhan Toköz de o yeteneklerden sadece biri. Profesyonel kariyerine 2014-2015 yılları arasında Eskişehirspor’da başlamış olsa da belirli bir dönem forma giyme şansını bulamadı.

2015 yılının sonuna gelindiğinde forma giyme şansını yakalayan yetenekli genç oyuncu Eskişehirspor’da 9 asistlik başarıya imza atmış oldu. 2018 yılına geldiğimizde ise Beşiktaş’ın ilgisini gören Dorukhan Toköz hızlı bir şekilde kara kartal Beşiktaş’a transfer oldu ve siyah beyaz formasını giyerek sahaya çıkmaya başladı. Beşiktaş ile Avrupa maçlarında da oynama fırsatı yakalayan genç oyuncu taraftar tarafından çok sevildi.

Kara Kartal’dan Bordo Mavi’ye

Genç yetenek Dorukhan Toköz’ün Beşiktaş ile geçirdiği başarılı sezondan sonra birçok takımın radarına girdiği ve en son Trabzonspor ile anlaşmaya vardığı iddia edildi. Geçtiğimiz sezonun şampiyonu olan Beşiktaş’ta oldukça iyi vakit geçiren oyuncunun şampiyonluk için seçtiği müzik ayrılık sinyallerinin ilk belirtisi olarak yorumlandı.

Trabzonspor’dan önümüzdeki günlerde bir açıklama yapması bekleniyor.