Trabzonspor’dan Yenilmezlik Serisine Devam; 2-1

Posted by

Süper Lig’in 8. Hafta karşılaşmaları son buldu. Haftanın son karşılaşmalarından biri ise Trabzonspor ekibi ile Yukatel Kayserispor ekibi arasında oldu. Kayserispor’un ev sahibi olduğu mücadelede zafer sesi Trabzonspor’un taraftarları tarafından yaşandı.

Toplamda 3 gol sesinin duyulduğu karşılaşmada Trabzonspor ekibi penaltı golüyle sahadan galibiyetini alarak ayrıldı. Hanesine eklediği 3 puan ile zirveye bir kez daha oynadı ve yenilmezlik serisine devam etti.

Sezon boyunca yenilgi almadan ilerleyen Trabzonspor ekibi; toplamda 18 puana ulaşarak haftayı, zirvede yer alan Fenerbahçe’nin bir adım gerisinde, ikinci sırada kapattı. Yukatel Kayserispor ekibi hanesine puan ekleyemeyerek 11 puanda ve 11. Sırada haftayı kapattı.

Karşılaşmada 44. Dakikada sahaya inerek gerilim yaratan taraftar gündem olurken taraftarın sahaya girişinin engellenememesi büyük tepki topladı.

Maçın Yıldız İsmi 2 Golüyle Anastasios Bakasetas Oldu

Süper Lig’in 8. Hafta karşılaşmalarından Trabzonspor Kayserispor maçında maçın yıldız ismi Yunan asıllı futbolcu Anastasios Bakasetas oldu. Maçın ilk yarısının sonunda yaşanan skandal haricinde maçın 2 golünün de sahibi olan oyuncu, aynı zamanda takımına zaferi getiren isim de oldu.

Karşılaşmanın 12. Dakikadaki ilk golü Bakasetas tarafından gelirken Trabzonspor ekibi 1-0 skoruyla öne çıktı. Mücadelede skorların eşitlenmesi 41. Dakikada Emrah Başsan’ın gol sesiyle gerçekleşti.

İlk yarı 1-1 skoruyla sonlandı fakat ikinci yarıda Trabzonspor üstünlüğü eline aldı. 60. Dakikada penaltıdan gelen gol sesiyle 2-1 olan skor, maçın sonucunu belirledi. Karşılaşmada başka gol sesi duyulmazken Trabzonspor hanesine 3 puan daha ekledi.

Sahaya Giren Taraftar Bakasetas İle Burun Buruna Geldi!

Maçın en heyecanlı anlarında şaşırtan bir olay gerçekleşti. 44. Dakikada sahaya inan bir taraftar Yunanlı oyuncu Bakasetas’ın üzerine yürüdü.

Sözlü saldırı adı altında yabancı basınında yer eden olay, maçın aksamasına sebep olurken unutulmayacak bir skandal olarak da tarihe kazındı.

Taraftar sahadan yaka paça çıkarılırken taraftarın sahaya inmesinin engellenememesi büyük bir tepkiye sebep oldu.

Gündeme oturan olay karşısında Yunanlı oyuncunun tüm gerilime rağmen soğukkanlı davranışı övgü topladı. Yaşanan olay sezonun unutulmayacakları arasındaki yerini aldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir