TRABZONSPOR’DA SAKAT OYUNCULAR İÇİN YOĞUN MESAİ HARCANIYOR

TRABZONSPOR’DA SAKAT OYUNCULAR İÇİN YOĞUN MESAİ HARCANIYOR

27 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Bordo mavili takım süper lig’ in lideri yenilgisiz tek takımı sakat oyuncularının artması sebebi ile sağlık ekibinde yoğun mesai başladı.

Bordo mavili takım için oldukça önemli iki oyuncusu da sakatlıkları teknik heyeti düşündürmeye başladı.

Yunan oyuncusu A. Bakasetas ve Nwakaeme için sağlık ekibi seferber olmuş durumdalar. Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ise bu iki önemli oyuncusunun da Süper lig de ki önemli Ç. Rizespor maçı öncesinde her iki oyuncusunu da takımda görmek istiyor.

Süper lig deki zorlu Göztepe maçı sonrasında ise sakat oyuncuları sayısı 11’ e kadar çıktı. Bordo mavili takım İzmir’ e 7 eksik ile giden takım dönüşte sakat oyuncular arasına yeni isimlerin eklenmesi ile bu sayı artmış durumda.

İKİ OYUNCUDA KARADENİZ DERBİSİNE YETİŞTİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Süper lig’ de iki Karadeniz ekibi Ç. Rizespor ile kendi sahasında karşılaşacak olan Trabzonspor ekip zorlu maç öncesinde sakatlıklar teknik heyet bir hayli düşündürüyor ki haklılarda.

Bordo mavili takımın en önemli oyuncularından birisi olan A. Bakasetas bu sezon takımına süper lig de verdiği katkı sonrası kadroda olmaması oldukça büyük bir eksik ki Göztepe deplasmanın da orta sahada oyunu tamamen rakip takımın elinde olması da bunu destekler nitelikteydi.

Arka adalesinde ki ufak gerilme olduğu için Göztepe maçında riske edilmeyen yıldız oyuncu dinlendirilerek tedavisine başlanmıştı. Abdullah Avcu Yunan oyuncusunu zorlu karşılaşmada sahada olmasını istiyor.

Bir diğer sakatlığı bulunan ve bordo mavili takımın hücum hattında önemli işler yapan tecrübeli isim Nwakaeme.

Nwakaeme’ de durum biraz daha ciddi gibi görünüyor. Göztepe karşılaşmasın da olmayan oyuncu yapılan tetkikler ile sol kasığın da 1. Derece olarak bir yaralanma tespit edilen oyuncunun tedavisine başlansa da oldukça kritik bir sakatlığı var.

Tedavisi biraz daha zor olan Nwakaeme hafta içinde ki antrenmanlar da kendisini denemesi beklenen oyucunun son durumuna daha sonra karar verilmesi bekleniyor.

Büyük olasılık ile hafta sonunda ki Ç. Rizespor karşılaşmasında sahada da olması biraz zor bir ihtimal.

A. BAKASETAS VE NWAKAEME’NİN TRABSONSPOR PERFORMANSI

Yunan oyuncu A. Bakasetas bu sezon süper lig de 7 gol ve 3 asist katkısı sağlayan oyuncu hafta sonun da ki Ç. Rizespor karşılaşmasına yetiştire bilmek için sağlık ekibi yoğun çaba gösteriyor.

Nwakaeme bu sezon bordo mavili takımın hücum da en önemli etkili oyuncularında birisi oldu. Süper lig de çam kaçırmayan tecrübeli oyuncu 33 yaşında ve yüksek maç temposunda artık biraz da olsa yavaş yavaş sakatlık problemlerini daha çok yaşaması bekleniyor. Tecrübeli oyuncu Nwakaeme takımı ile bu sezon 4 gol kaydeden oyuncu 2’ de asist katkısı sağladı.  Bordo mavili takımın sağlık ekibi yakından ilgilenen oyuncu Nwakaeme’ nin durumu hafta içinde netlik kazanacaktır.