Fenerbahçe’de Kalite Sorunu

Fenerbahçe’de Kalite Sorunu

27 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

2021-22 sezonuna çok iyi bir başlangıç yapan Fenerbahçe, 8. Haftayı lider tamamladıktan sonra sert bir düşüş yaşadı. Ligde oynadığı son 2 maçta da mağlubiyet alan sarı lacivertli takım, UEFA Avrupa Ligi’ndeki üçüncü maçında da evinde Royal Antwerp ile 2-2 berabere kaldı ve toplamda son 3 maçını da kazanamadı.

Çok sert bir düşüş yaşayan Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira, eleştiri oklarının hedefi oldu. Portekizli teknik adam, kadroda çok fazla değişikliğe gitmesi nedeniyle çok fazla eleştiri almasına rağmen ideal 11’ini bulana kadar değişiklik yapmaktan vazgeçmeyecek gibi duruyor.

Ligde oynanan Trabzonspor ve Aytemiz Alanyaspor maçlarından sonra yaptığı açıklamalarda yenilgiyi hak etmediklerini ima eden Pereira’nın takımında kalite eksikliği olduğu görüşü hakim.

Mesut ve İrfan Can Sisteme Dahil Edilmeli

Futbol yorumcuları ve spor yazarlarından oluşan otoriteler, takımın gösterdiği mücadele ve azim konusunda Pereira’nın hakkını verirken skor alınamadığında bunların bir kıymetinin olmadığı görüşünde birleşiyor.

Futbol otoritelerine göre Fenerbahçe’deki en büyük sorun, takımın kalitesindeki eksiklik. Sarı lacivertli takımın çok iyi mücadele ettiği ve hırslı olduğu konusunda hemfikir olan otoriteler, bu mücadele ve hırsı skora çevirecek kaliteli ayakların eksikliğini vurguluyor.

Futbol otoriteleri, Fenerbahçe’nin başarılı olabilmesi için takımdaki en kaliteli oyuncular olan İrfan Can Kahveci ve Mesut Özil’in Pereira’nın sisteminde yer bulmaları gerektiği fikrinde birleşiyor.

Otoriteler, futbolun bir sonuç oyunu olduğunu ve Fenerbahçe’nin çok iyi mücadele etse de pozisyon sonlandırmada sorun yaşadıklarını düşünüyor ve Mesut Özil ile İrfan Can Kahveci gibi iki yetenekli oyuncunun bu sorunu çözebileceğine inanıyor.

Pereira, Alanya Maçında Hatalıydı

Fenerbahçe’nin evinde Aytemiz Alanyaspor’a 2-1 yenildiği maçtan sonra maçın kritiğini yapan yazar ve yorumcular, Pereira’nın değişikliklerde hatalı olduğunu savundu. Birçok yorumcuya göre İrfan Can Kahveci kenarda beklerken Miguel Crespo’nun oyuna girmesi Pereira tarafından yapılan bir hataydı.

Futbol otoriteleri, İrfan Can Kahveci’nin oyuna dahil olması durumunda Aytemiz Alanyaspor’un kilidini açacak oyuncu olabileceği düşüncesinde.

Yazar ve yorumculara göre Pereira’nın bir diğer hatası da takımın en iyi isimlerinden biri olan Ekvadorlu oyuncu Enner Valencia’nın Aytemiz Alanyaspor maçına ilk 11’de başlamamasıydı.

Royal Antwerp karşısında takımının 2 golünü de atan Enner Valencia’nın takımın en formda oyuncusu olduğunu belirten otoriteler, Valencia’nın ilk 11’den kesilmemesi gerektiğini savundu.

Derbiye Kayıpsız Gidilmeli

Fenerbahçe’yi takip eden yazar ve yorumcular, Pereira’nın İttifak Holding Konyaspor karşısında bir reaksiyon vereceğine inanıyor. Bu isimlere göre Fenerbahçe, İttifak Holding Konyaspor, Royal Antwerp ve Yukatel Kayserispor’u mağlup etmek durumunda.

Fenerbahçe’nin bunu yapabilecek güçte olduğuna inanan otoriteler, Vitor Pereira’nın tercihlerinde değişikliğe gitmesini bekliyor. Fenerbahçeyi takip eden yazar ve yorumcular, takımın şampiyonluk şansını artırmak için milli aradan sonra oynanacak Galatasaray maçına kadar kayıpsız ilerlemesi gerektiğini düşünüyor.