Trabzonspor’da Liderlik Keyfi Devam Ediyor

Trabzonspor’da Liderlik Keyfi Devam Ediyor

21 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in 9. Haftasında Fenerbahçe’yi 3-1 mağlup edip liderlik koltuğuna oturan Trabzonspor’da bu galibiyetin sevinci sürüyor. Fenerbahçe maçından sonra 1 gün izin kullanan bordo mavili takım, Süper Lig’in 10. Haftasında oynanacak Göztepe maçının hazırlıklarına devam etti.

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, 3-1 kazanılan Fenerbahçe maçının ardından takımla yaptığı toplantıda Fenerbahçe karşısında alınan galibiyetin sezon sonunda bir anlamı olması için önlerindeki maçların hepsini aynı şekilde önemsemeleri gerektiğini belirtti ve oyuncularından rehavete kapılmamalarını istedi.

Ağaoğlu’ndan Özel Prim

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu da takımın gidişatından çok memnun. 2020-21 sezonunda Eddie Newton ile yollarını ayırıp takımın başına Abdullah Avcı’yı getiren Ahmet Ağaoğlu, 2021-22 sezonu için yüksek beklentilere sahip.

Fenerbahçe galibiyetinden sonra çok mutlu olan Ahmet Ağaoğlu, karşılaşmanın ardından teknik direktör Abdullah Avcı’nın onayıyla soyunma odasına inip 1-0 geriye düşmelerine rağmen 3-1 kazanılan Fenerbahçe maçı sonrasında oyuncuları tebrik etmişti.

Ahmet Ağaoğlu’nun soyunma odasında takıma yaptığı konuşmanın detayları belli oldu. Ahmet Ağaoğlu, kendileri için çok önemli olan Fenerbahçe maçının kazanılmasından dolayı çok mutlu olduğunu oyunculara iletti.

Ahmet Ağaoğlu, Fenerbahçe maçından sonra oyuncularla yaptığı görüşmede, takıma bir müjde de verdi. Maç öncesinde normal derbi primi olan 60 bin TL’yi Fenerbehçe’yi mağlup etmeleri halinde oyunculara dağıtacağını belirten Ağaoğlu, soyunma odasında takımla yaptığı konuşmada bu primi 100 bin TL’ye çıkardığını belirtti.

Trabzonsporlu oyuncular, bu gelişme üzerine büyük bir sevinç yaşadı ve başkan Ağaoğlu’na teşekkür etti. Ahmet Ağaoğlu’nun belirttiği derbi priminin oyuncuların hesabına yattığı öğrenildi.

Avcı Mesaiye Başladı

Fenerbahçe’yi 3-1 mağlup edip liderliğe yükseldikleri maçın ardından takıma izin veren Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, ligin 10. Haftasında Göztepe ile deplasmanda oynayacakları maçın hazırlıklarına başladı.

İzin dönüşü oyuncularla yaptığı toplantıda Fenerbahçe’yi mağlup ettikleri için oyuncularını tebrik eden Abdullah Avcı, rehavete kapılmamaları konusunda oyuncularını uyardı. Bundan sonraki hedeflerinin Fenerbahçe maçında aldıkları liderliği korumak olduğunu belirten Abdullah Avcı, yaptığı açıklamada her maçlarının çok önemli olduğunu oyuncularına anlattı.

Trabzonspor’un teknik direktörü, Göztepe maçında sahaya süreceği kadroyu netleştirmeye çalışıyor. Göztepe karşısında sakatlıklar nedeniyle rotasyona gitmek durumunda olan Abdullah Avcı, sahaya hangi oyuncuları süreceği konusunda karar vermeye çalışıyor.

Abdullah Avcı, Fenerbahçe karşılaşmasında sakatlanarak oyundan çıkan 31 yaşındaki Brezilyalı sağ bek Bruno Peres’i Göztepe karşısında oynatamayacak.

Abdullah Avcı, 1 ay kadar sahalardan uzak kalması beklenen Bruno Peres’in yerine Dorukhan Toköz’ü oynatmayı düşünüyor. Milli futbolcuyla yaptığı görüşmede kendisinin dinamizmine ve tecrübesine güvendiğini söyleyen Abdullah Avcı, Dorukhan’ın iyi bir perfromans sergilemesini bekliyor. Trabzonspor’da Göztepe karşısında forma giyemeyecek bir başka oyuncu ise Anthony Nwakaeme. Fenerbahçe maçında sakatlanarak oyundan çıkan Nwakaeme’nin 1 hafta ila 10 gün arasında sahalardan uzak kalması bekleniyor.

Nwakaeme’yi Göztepe maçında riske etmek istemeyen Abdullah Avcı, Nijeryalı oyuncunun yerine Yusuf Sarı’yı oynatmayı düşünüyor.