Trabzonspor 224 Gündür Tarih Yazıyor

Trabzonspor 224 Gündür Tarih Yazıyor

21 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in zirvesinde yer alan isim Trabzonspor, tarih yazmaya devam ediyor ve rekor üzerine rekor kırıyor. Süper Lig’in 8. Haftasını galibiyet ile kapatan Bordo Mavili ekip, milli arayı iyi değerlendiren ekiplerden biri oldu.

Özellikle sezonda şu vakte kadar yenilgi yaşamayan tek ekip olarak yer alan Trabzonspor ekibi, milli araya girmeden önce sıralamada 2. Sırada yer aldı. Milli arayı iyi değerlendiren Trabzonspor ekibi, Süper Lig’in 9. Haftasında ise en büyük rakibi Fenerbahçe ile aynı sahada buluştu.

Milli aradan önce sıralamada zirvede yer alan Kanarya ile aynı sahada buluşan Trabzonspor ekibi, karşılaşmada 3 gol sesi çıkardı ve karşılaşmadan zafer sesiyle ayrıldı. 3-1 skoruyla galibiyet alan Trabzonspor ekibi, sıralamada zirveye yerleşirken puanını da 21’e çıkardı.

Yenilmezlik serisini devam ettirmeyi bir kez daha başaran Trabzonspor ekibi, dikkatleri bir kez daha üzerine çekti. Teknik hoca Abdullah Avcı ve öğrencileri büyük övgüler aldı.

Zirve yarışında istediğini alan Trabzonspor ekibi, zirvedeki yerini kaptırmak istemezken yenilmezlik serisini de devam ettirmek istiyor. Trabzonspor’un istatistiklerine bakıldığında ise toplamda 224 gündür yenilmediği rakamı ortaya çıktı.

Kendi rekorlarını git gide genişleten ekip, teknik direktör Abdullah Avcı ile dönüşüm geçirdi ve rakiplerini yıktı geçti.

Maç Başına 2.3 Ortalama İle Zirvede

Süper Lig’in 9. Haftasını kapatan Trabzonspor ekibi, rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.

Özellikle teknik hoc Abdullah Avcı ile rekorlarını genişleten Bordo Mavililer, rakiplerine kolay kolay geçit vermiyor. Maç başına 2.3 gibi yüksek denebilecek bir ortalama ile sezon içerisinde yer alan Trabzonspor ekibi, inanılmaz bir grafik ortaya koymayı başardı.

Geçtiğimiz sezonun 8. Haftasından bu yana Abdullah Avcı önderliğinde toplamda 41 karşılaşmaya çıkan Trabzonspor ekibi, bu karşılaşmaların 24’ünden galibiyetle ayrılmayı başardı.

14 mücadeleden beraberlik ile ayrılan Bordo Mavili ekip, bu zaman zarfında sadece 3 mağlubiyet aldı.

Böylelikle toplamda 224 gündür Trabzonspor ekibinin bileğini büken olmadı, yenilgi yaşanmamış oldu.

Toplamda son 21 karşılaşmadır yenilgi yaşamayan Trabzonspor, en son Abdullah Avcı önderliğinde geçtiğimiz sezonun 29. Haftasında Aytemiz Alanyaspor ekibine 3-1 skoruyla mağlup olmuştu.

Toplamda 10 Galibiyet ve 11 Beraberlik

Süper Lig’in 10. Haftasında aynı sahada buluşacağı Göztepe mücadelesine hazırlanan Trabzonspor ekibi, son 21 karşılaşmada yenilgi yaşamadı. Kendi rekorunu genişleten Bordo Mavili ekip, bu karşılaşmalarında 10 galibiyet sevinci yaşarken 11 de beraberliği hanesine ekledi.

Abdullah Avcı yönetimindeki 42 karşılaşmasının 21’inde deplasmanda oynayan Trabzonspor ekibi, bu maçlarda 12 galibiyet ve 11 beraberlik elde etti. Böylelikle sahalarda rakiplerine puan kaptırmayan ekip, rekorunu uzun bir süre daha ilerletecek gibi duruyor.

Trabzonspor’un sonraki mücadelesi Göztepe ekibiyle olacak ve karşılaşma 23 Ekim Cumartesi günü saatler 19:00’ı gösterdiğinde başlayacak.