TRABZONSPOR AŞIĞI YUSUF

TRABZONSPOR AŞIĞI YUSUF

24 Ocak 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Akçaabat beldesine bağlı olan Darıca Mahallesi’nde hayatına devam eden Yusuf Şentürk, minik yaşlarda yaşamış olduğu talihsiz rahatsızlık sebebiyle vakit geçtikçe yıllar boyunca ömür fonksiyonlarını yitirdi.

Bundan tam 9 sene önce trafik kazasında annesi vefat eden, sonrasında da hastalığı ilerleyince yürüme ve insanlarla iletişim kurma yetisini kaybeden Yusuf Şentürk, ortalama 3 senedir yatağa bağlı bir şekilde hayatına devam ediyor. Babası Temel Şentürk’ün (53) de benzer şekilde bir hastalığı bulunan Yusuf’un bakımını, yengesi Nuran Şentürk üstlenmiş durumda.

NWAKAEME’YE HAYRAN

Yusuf’un tüm maçları takip ettiğini belirten yengesi Nuran Şentürk, Babasıyla beraber sürekli karşılaşmaları takip ederek yorumlar yaptığını bazen maçların günlerini karıştırdığı için babasıyla münakaşa bile yaptığını, futbolculardan Nwakaeme’ye karşı ayrı bir sevgisi olduğunu belirtti. Trabzonspor oyuncusu Nwakaeme, Yusuf Şentürk’e imzaladığı formasını göndermeyi ihmal etmedi ve geçmiş olsun dileklerinde iletti.

Telefondan maçları izlemesine destek olduğunu söyleyen yengesi, top Nwakaeme’nin ayağına ulaşınca ayrı bir heyecanlandığını, hasta olup yatağa düştüğünü fakat Trabzonspor’u hala unutmadığını belirtti.

Çocukluğunun Yusuf’la birlikte geçtiğini söyleyen kuzeni Samet Şentürk de Yusuflarla altlı üstlü oturduklarını, küçükken hep birlikte top oynadıklarını, İlkokul periyodunun bitmesinin peşinden Yusuf’a rahatsızlık teşhisi konduğunu ve gün geçtikçe hastalığı ilerlediğini belirtti. Annesinin vefatı Yusuf’u fazlaca etkiledi.

Yatağa bağımlı hale ulaştıktan sonra bakacak kimse olmadığı için bakımını annem üstlendi. O günden itibaren annem bir bebekle ilgilenir şeklinde Yusuf’la ilgileniyor. Maçları ailesiyle beraber birlikte izleriz. Eğer Yusuf uyumuyorsa maçları izlettiriyoruz. Bir maç sırasında Nwakaeme gol atınca Yusuf’un güldüğünü ayrım ettik şeklinde konuştu

HASTALIĞININ ÇARESİ BULUNMUYOR

Hastalığın Yusuf’ta 10 yaşlarında ortaya çıktığını söyleyen Nuran Şentürk, Hastalık balans yitirilmesine sebep olarak yürümesini engelledi. Annesinin Yusuf’u götürmüş olduğu doktorlar bu hastalığın bir çaresinin olmadığını söylemişlerdi. 2012 yılında anası trafik kazasında vefat etti.

Babası da benzer bir hastalığa haiz olduğundan Yusuf Şentürk’e ben bakıyorum. Yusuf’un küçüklüğü aslına bakarsan benim çocuklarımla birlikte geçti. Bir devre fazlaca hasta olunca yoğun bakımda 3 ay kaldı. Yemek yiyemediği için de o devre fazlaca zayıfladı ve bedeni sıska düştü. Aramızda bir bağ oluştu. Annesinin bizlere emaneti olduğundan sevgiyle bakıyorum şeklinde konuştu.