İRFAN CAN TRANSFERİ ÇIKMAZA GİREBİLİR

Geçtiğimiz sezonun şampiyon takımı Medipol Başakşehir ile ligin sarı kırmızılı ekibi Galatasaray arasında yetenekli futbolcu İrfan Can Kahveci transferi mevzusunda görüşmeler tüm hızıyla devam ederken, turuncu-lacivertli kulüpten flaş bir söylem ortaya atıldı. Medipol Başakşehir Asbaşkanı Mesut Altan, ulusal futbolcu için sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’ın yapmış olduğu ‘satıştan hisse’ teklifine hiç olumlu bakmadıklarını belirterek, istedikleri öneri gelmesi halinde İrfan Can’ı Galatasaray’ın ezeli rakibi Fenerbahçe’ye verebileceklerini duyurdu.

TV100’e konuşan Mesut Altan, Galatasaray’ın resmi bir teklifi bulunduğunu, kendilerinin beklediği bir bonservis tutarının bulunduğunu, Galatasaray kadrosunun verdiği paranın belli bulunduğunu ve şu anda tarafların bekleme sürecinde bulunduğunu belirtti.

Altan, Galatasaray’ın yapmış olduğu belirtilen, “Sonraki satıştan yüzde 50 hisse” teklifini ise ne olursa olsun kabul etmeyeceklerini söyleyip, transferde sonraki satıştan hisse benzer biçimde bir madde yapmadıklarını, o şekildeki bir fantezilerinin olmadığını belirtti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un İrfan Can ile alakalı sarf ettiği, ‘Eğer satıyorlarsa ikimiz de öneri yapabiliriz’ lafları ile alakalı ise Altan, Parayı kim verirse İrfan Can’ın oraya gideceğini, Kendisinin Fenerbahçe’ye vermeyiz, Galatasaray’a vermeyiz diye bir düşüncede olmadığını belirtirken, durumumuz böyle, beklediklerini ve acelelerinin olmadıklarına dikkat çekti.

YURT DIŞINAN TALİPLER VAR

Avrupa takımlarından gelen transfer teklifleri ile alakalı da açıklama yapan Mesut Altan, Yurtdışından da isteyen ekiplerin olduğunu ve bu kulüplerden içerisinde bulunduğumuz sezon sonuna kadar transfer düşünmediklerini söylediklerini, fakat dönem içinde satıyorsanız diye devreye girmek istediklerini belirtti. Öte taraftan bu geçirme için eski Başakşehirli futbolcu Arda Turan ile Teknik Direktör Fatih Terim’in, Göksel Gümüşdağ ile hususi bir müzakere yapacağı anlatım edildi.

ARDA TURAN DEVREYE GİRECEK

Gümüşdağ ile geçmişe dayalı ilişkileri bulunan iki ismin, İrfan Can Kahveci transferinde rol oynamak istediği kaydedildi. Geçtiğimiz sezonun şampiyon takımı Medipol Başakşehir ile ligin sarı kırmızılı ekibi Galatasaray arasında yetenekli futbolcu İrfan Can Kahveci transferi mevzusunda görüşmeler tüm hızıyla devam ederken, turuncu-lacivertli kulüpten flaş bir söylem ortaya atıldı.

Medipol Başakşehir Asbaşkanı Mesut Altan, ulusal futbolcu için sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’ın yapmış olduğu ‘satıştan hisse’ teklifine hiç olumlu bakmadıklarını belirterek, istedikleri öneri gelmesi halinde İrfan Can’ı Galatasaray’ın ezeli rakibi Fenerbahçe’ye verebileceklerini duyurdu.

Öte taraftan bu geçirme için eski Başakşehirli futbolcu Arda Turan ile Teknik Direktör Fatih Terim’in, Göksel Gümüşdağ ile hususi bir müzakere yapacağı anlatım edildi. Gümüşdağ verdiği demeçte kendisinin Fenerbahçe’ye vermeyiz, Galatasaray’a vermeyiz diye bir düşüncede olmadığını belirtirken, durumumuz böyle, beklediklerini ve acelelerinin olmadıklarına dikkat çekti.