TERİM BELHANDA’NIN ARDINDAN SONUNDA KONUŞTU

Galatasaray yönetimi, yaptığı açıklamalarla kulüp imajına zarar verdiği düşünülen Belhanda’nın sezon sonu bitecek olan sözleşmesini haklı nedenle tek taraflı olarak feshetti. Gündemden düşmeyen bu flaş ayrılık için sarı – kırmızılı ekibin başarılı teknik direktörü Fatih Terim ilk kez konuştu. İmparator, böyle bir kararın alınacağını daha önceden bildiğini dile getirdi.

Ligin 30. haftasında Sivasspor ile karşılaşan Galatasaray’da maçın ardından sular durulmadı. İki haftadır puan kaybına uğrayarak ligin liderliğini ezeli rakibi Beşiktaş’a kaptıran sarı – kırmızılı takımda Belhanda’nın sözleşmesinin tek taraflı olarak feshedilmesi büyük olay yarattı. Maçın ardından yaptığı açıklamalarda yönetimi hedef alan Faslı oyuncunun sözleşmesi sezon sonu bitecekti.

Fatih Terim Ayrılık Kararını Daha Önceden Biliyormuş

Galatasaray’ın tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim, Belhanda’nın gönderilmesine dair ilk kez yakın çevresine açıklamalarda bulundu. Yönetimin aldığı karara yorum yapmak istemeyen İmparator, sözleşmenin feshedileceğini bildiğini ancak Belhanda’nın gitmemesi için yönetimle konuştuğunu dile getirdi. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Faslı oyuncunun iki ay daha takımda kalması gerektiğini, teknik destek olarak takıma oldukça ihtiyaç duyulan bir konumda olduğunu bildirdi.

Oyuncular Yönetime Kızgın

Sarı – kırmızılı takımın futbolcuları, yönetimin Belhanda için aldığı karar sonrasında oldukça üzgün oldukları öğrenildi. Sözleşmesinin tek taraflı olarak feshedilmesinden oldukça rahatsız olan oyuncular bu kararın alınmasının doğru bulmadıkları ifade edildi.

Basına yansıyan haberlere göre sarı – kırmızılı oyuncuların eski takım arkadaşları Belhanda’nın arkasında durdukları ve yönetimi protesto etmeye hazırlandıkları iddia edildi. Hes Kablo Kayserispor mücadelesi öncesinde konsantrasyon bozukluğu yaşayan futbolcuların ilerleyen zamanlarda yönetime karşı nasıl bir tavır alacakları merakla bekleniyor.

Kötü Zemin Yorumu Belhanda’nın Sonunu Getirdi

Spor Toto Süper Lig’in 30. haftasında Türk Telekom Arena’da Demir Grup Sivasspor’u ağırlayan Galatasaray’da maçın ardından saha zeminin kötü futbola sebebiyet üzerine verdiği röportaj yüzünden sözleşmesi tek taraflı sona erdirilen Belhanda, spor basınının gündeminde kalmaya devam ediyor.

Maçın ardından Belhanda’nın yayıncı kuruluşla yaptığı röportajda yetkililerin takımın sorunlarıyla ilgilenmediğini ve antrenman yaptıkları Florya Tesisinin zeminin bile stadın çim sahasında daha iyi olduğunu dile getirmişti. Verdiği röportajda yönetimi suçlayan ifadeler kullanan Faslı futbolcuya bu açıklamalardan dolayı ceza verileceği gündemdeydi. Sarı – kırmızılı yönetim, kulüp imajına zarar verdiği için Belhanda’nın sözleşmesini haklı sebepten tek taraflı olarak feshetti.